HIRDETÉS
Belföld koronavírus

Börtönben maradnak a hamis védettségiket intéző ápolók

Továbbra is börtönben marad az a vesztegetés elfogadásával, védettségi igazolással való visszaéléssel, valamint kábítószer birtoklással gyanúsított két ápoló, akik pénzért intéztek hamis védettségiket.

dr. Borbély Veronika, a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség helyettes szóvivője ugyanis az üggyel kapcsolatos érdeklődésünkre azt mondta, hogy az ügyben eljáró nyomozási bíró egyetértett az ügyészség indítványával és meghosszabbította a letartóztatásukat.

A nő és a férfi egy Komárom-Esztergom megyei kórházban dolgozott ápolóként. A megalapozott gyanú szerint tavaly július vége és november vége között legalább 27 személy vesztegette meg őket legalább 20 ezer forinttal azért, hogy az ápolónő ne adja be nekik a COVID védőoltást, s így az oltások felvétele nélkül hamis védettségi igazolványt kapjanak.

Az elkövetőkkel szemben ezen felül megalapozott a gyanú arra vonatkozóan is, hogy kokaint fogyasztottak az őrizetbe vételük előtt.

Ajánlott videó

Zsolti bácsi szimbólumától a kémiai kasztráláson át a honfoglaló Magyar Péterig - azonnali kérdések a parlamentben
Orbán Viktor az azonnali kérdések órájában az Országgyűlésben álhírbotránynak nevezte a Szőlő utcai ügyeket, szóba került Kárpátalja státusza a közelgő budapesti Putyin-Trump találkozó kapcsán, valamint a pedofil elkövetők bünetésének szigorítása és a Tisza Párt új applikációja is. Videós összefoglaló.
0 seconds of 13 minutes, 18 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
13:18
13:18
 
Olvasói sztorik