Belföld

Nyakó: lejárt a „szavatossági időm”

A távozó MSZP-szóvivő az Országgyűlésben és választókörzetében dolgozik tovább.

Az MSZP-elnök kezdeményezőbb, a kormányoldalt keményebben bíráló kommunikációt vár a párt újjászerveződő kommunikációs csapatától. A pártelnök ezt akkor mondta, amikor bemutatta a szocialisták két új szóvivőjét: Kormos Katát és Török Zsoltot.

Mesterházy Attila elmondta: az elmúlt egy-másfél hónapban kezdték a párt kommunikációjának újjászervezését, több jelölt közül választották a két új szóvivőt, akiktől egyebek mellett a kívülálló, „friss szem” nézőpontját, gondolkodásmódját várja.

A két új szóvivő hangsúlyozta, hogy hisznek a megújuló MSZP-ben. Nyakó István távozó szóvivő – aki szintén jelen volt, a jövőben kommunikációs szakemberként állandó meghívottja marad a párt elnökségi üléseinek.

Szerinte a szóvivőknek tudniuk kell, ha „lejár a szavatossági idejük”, le kell lépniük. Saját szavatossági ideje is lejárt fél éve, és már a parlamenti választások után jelezte a vezetésnek, hogy szerinte jobb, ha új szóvivő látja el a feladatot.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik