Dávid Ibolya arra, hogy a HírExtra portál szerdai információi szerint Bokros Lajos kedd este elektronikus levélben tudatta a párt vezetőivel, hogy visszalép a miniszterelnök-jelöltségtől és a párt listavezetői posztjáról, ha a vezetők nem tudnak úrrá lenni az MDF-ben kialakult káoszon, azt mondta: egyetért azzal, amit Bokros Lajos az e-mailjében megfogalmaz.
Az MTI úgy tudja, hogy Bokros Lajos nem a párt vezetőivel, hanem az MDF kommunikációjáért felelős munkatársaival közölte elhatározását. Az Index értesülései szerint Bokros Lajosnak elege lett abból, hogy az MDF-fel kapcsolatban a választási program helyett csak a belső csatározások kerülnek a hírekbe.
Az Országos Elnökség egyetért
Az MDF Országos Elnöksége közleményt adott ki, amelyben kifejtik: az MDF vezetői egyetértenek Bokros Lajos miniszterelnök-jelölt véleményével, hogy kampányban egységes álláspontot kell képviselni a párt stratégiáját illetően.
„Az MDF Országos Választmánya e hét pénteki ülésén ezért lezárja a körülötte mesterségesen keltett vitákat és megszilárdítja egységét. Ezzel nem magunknak, hanem a választóknak tartozunk. Azoknak az embereknek, akik nem akarják folytatni az elmúlt nyolc elvesztegetett év hibás politikáját és nem kérnek a populisták és szélsőségesek gyűlöletpolitikájából sem” – áll a lapunkhoz eljuttatott közleményben.
Kezelik a demokratikus nehézségeket
Dávid Ibolya elmondta, pénteken összeül az MDF országos választmány; lezárnak egy korszakot, amelyben a párt saját belső demokráciája olyan nehézségeket okozott a választásokkal összefüggésben, ami eltereli a választók figyelmét az MDF minden korrekt törekvéséről és szándékáról.
Hozzátette: a támadások felháborítják Bokros Lajost és őt is.
Fegyelemre és egységes kommunikációra van szükség az MDF-ben – jelentette ki.
A pénteki választmányi ülésen „be fogjuk fejezni ezt a fajta kibeszélőshow-t, nem lesz magánvélemény az MDF-ben sem, és ezt egy testület fogja garantálni” – mondta.
Lemondattak öt szervezetet
Közölte azt is, hogy a párt öt budapesti kerületi szervezete működésének felfüggesztése a következő országos választmányi ülésig tart. Az MDF budapesti választmányának 13 tagja múlt csütörtökön igennel szavazott arra, hogy visszahívják tisztségéből Lévai Zoltán elnököt és új elnöknek Szegner Lászlót, Óbuda alpolgármesterét választják.
Lévai Zoltán akkor azt mondta, a választmány ülését csak ő hívhatja össze, a tagoknak ehhez nincs joguk.
Mindezek után múlt pénteken Dávid Ibolya, az MDF elnöke felfüggesztette az MDF öt, a III., a IV., a IX., a X. és a XXI. kerületi szervezetének működését.
„Magyarok, demokraták, függetlenek”
Dávid Ibolya közölte: újból elmagyarázzák a pénteki választmányi ülésen, hogy miért kötött az MDF egyfajta együttműködést az SZDSZ-szel. A megállapodás szerint az SZDSZ nem indul a választáson, nem állítanak listát, és elfogadják Bokros Lajost miniszterelnök-jelöltnek.
Az MDF választási plakátjain magyarok, demokraták és függetlenek szerepelnek – mondta, hozzátéve, a plakáton szereplő fiatalok, akik a Bokros Lajos baráti kör tagjai, úgy gondolják, Magyarország kulcsa a miniszterelnök-jelölt kezében van. Az MDF plakátján három szó szerepel: Magyarok. Demokraták. Függetlenek.
Mesterházy nem támogatta őket
A pártelnök újságírói kérdésre közölte: Mesterházy Ernő (a BKV-üggyel összefüggésben előzetes letartóztatásba helyezett fővárosi főtanácsadó) nem támogatta az MDF kampányát. Az MDF kampánya szerény, mely a törvényben előírt összeget nem fogja túllépni, a kampányban pedig arányosan részt vesz a demokrata fórum és az SZDSZ – tette hozzá.
Mint mondta, még több, mint öt hét van az ajánlószelvények gyűjtésére, az MDF jelöltjeinek harminc százaléka egy héten belül leadja az ajánlószelvényeit.
