Belföld

Százmilliókból 6 ágyas osztály épül

300 millió forintból épül új részleg a makói kórházban. A hatágyas osztályt a sürgősségi ellátás meggyorsítására építik meg. A költségeket megosztja a kórház és a Csongrád Megyei Önkormányzat.

Sürgősségi osztályt alakítanak ki európai uniós támogatással, mintegy 300 millió forintos költséggel a makói Dr. Diósszilágyi Sámuel Kórház-Rendelőintézetben. Ez javítja a térségben élő 51 ezer ember ellátását – közölte Magyar Anna, az intézményt fenntartó önkormányzat Fideszes elnöke. Elárulta, hogy az új részlegen hat ágy lenne és huszonnégy órában működne.

A kórház 268 millió forintos támogatást nyert a befektetésre, a fennmaradó költségeket pedig az önkormányzat biztosítja. Ebből 110 milliót szánnak építészeti kiadásokra, például egy helikopterleszálló korszerűsítésére és 170 milliót fordítanak eszközökre, hordozható EKG-, ultrahang-, röntgenberendezésre, defibrillátorra, lélegeztető- és altatógépre.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik