A polgármester az Észak-Magyarországnak azt nyilatkozta: nem tesz feljelentést, mert „azokra, akik az információt szolgáltatták és bíróság előtt igazolhatnák állításomat, az elmúlt két hétben ellenem folyó médiahadjárat olyan hatást gyakorolt, hogy félnek felvállalni a tanúskodást, ezért igazán nincs mit felróni nekik”.
A polgármester – aki egyúttal a Fidesz országgyűlési képviselője is -, egy testületi ülésen úgy fogalmazott: Szendrőládon és Lakon a roma nők szándékosan ártanak születendő gyereküknek azért, hogy emelt szintű családi pótlékot kaphassanak, ezért a cigányasszonyok gyógyszert szednek be, gumikalapáccsal ütik a hasukat.
Molnár Oszkár korábban azt mondta: erre bizonyítékai is vannak, és megteszi a feljelentést azok ellen, akik terhesen károsították magzatukat.
