Igennel szavaz a Fidesz a Legfelsőbb Bíróság elnökének jelölt Baka András megválasztására hétfőn – mondta Navracsics Tibor frakcióvezető.
A frakcióvezető azt mondta: három ellenszavazattal és nyolc tartózkodással a 142 képviselő túlnyomó többsége úgy döntött, hogy igennel szavaznak, továbbra is támogatni fogják Baka Andrást, ahogy az eddigi négy alkalommal is támogatták a köztársasági elnök jelöltjét.
Kérdésre válaszolva hozzátette: volt olyan indítvány, amely lelkiismeretei szavazást javasolt, lehet, hogy a három nemmel szavazó között volt, aki inkább lelkiismereti szavazást szeretett volna, de kötelező igent fogadott el frakciószövetség.
Szintén kérdésre Navracsics Tibor azt mondta: a nyílt szavazás nem lehetséges.
Készül az MSZP is
Az MSZP-frakciónak B és C terve is van arra, hogy a parlamenti főbíróválasztásnál bebizonyítsa, tartotta a szavát, és igennel voksolt Baka Andrásra – mondta Mesterházy Attila frakcióvezető hétfőn Budapesten újságíróknak, a képviselőcsoport ülése után.
A politikus nem kívánt részleteket elárulni arról, hogyan tudják ezt bebizonyítani. Mesterházy Attila azután beszélt erről, hogy a házbizottságban nem támogatták az MSZP azon javaslatát, hogy zárt ülésen, nyílt szavazással válassza meg a Legfelsőbb Bíróság elnökét az Országgyűlés.
A frakcióvezető azt mondta, mindent elkövetnek annak érdekében, hogy még egyszer ne fordulhasson elő az a helyzet, hogy nem tudják feketén-fehéren bizonyítani: tartották a szavukat.
Baka még bizakodik
Továbbra is lát esélyt megválasztására Baka András a Legfelsőbb Bíróság elnöki posztjára. Erről a jelölt a Fidesz frakcióüléséről távozóban nyilatkozott újságíróknak, hétfőn a Parlamentben.
Baka András arra a kérdésre, hogy ezúttal nagyobb esélyt lát-e a megválasztására, azt mondta: változatlanul lát esélyt erre, és ez volt az oka, hogy elfogadta a jelöltséget. Hozzátette: hogy ez az esély mekkora, azt nem latolgatná a választás előtt.
