Csak a 12 centiméternél vastagabb jég alkalmas arra, hogy az embereket csoportosan is elbírja. Az elmúlt napokban már sokan tartózkodtak a jégen, de eddig senkit nem bírságoltak meg emiatt, és nem indítottak szabálysértési eljárást sem ezért.
Ha a jég nem olvad, nem mozog és kellően szilárd, akkor mindenki saját felelősségre tartózkodhat rajta ott, ahol ezt nem tiltja a jogszabály. A vonatkozó 2001-es minisztériumi rendelet értelében a tilalom a kikötők jegére vonatkozik, továbbá rossz látási viszonyok közt, járművel tilos a jégre menni.
Nézze meg az FN Tudósító (czet) fotóit a befagyott Balatonról!
Eddig csak Balatonfüred önkormányzata kért közreműködést a vízi rendészettől hivatalos jégpálya kijelöléséhez, de ez nem kötelező. Vélhetően más balatoni településeken is készülnek ellenőrzött jégpályák kijelölésére.
