Az egyik ügy arról szól, hogy magyar autókra szlovák rendszámot szereznek azért, hogy Magyarországon ne kelljen adót fizetni; a másik ügy viszont a révkomáromi Selye János Egyetemért Alapítvány magyarországi támogatásával kapcsolatos – mondta a kormányszóvivő a pozsonyi Új Szó szombati számában megjelentekkel kapcsolatban.
Daróczi Dávid azt is közölte, hogy a rendszámokkal kapcsolatban bűncselekményt gyanítanak egyesek, és ezért a vám- és pénzügyőrség vizsgálatot folytat ebben az ügyben. Véleménye szerint az lenne a hiba, ha a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) beavatkozna a nyomozóhatóságok munkájába. Hozzátette: a beavatkozás a MeH-nek nem is áll szándékában, és nem is tesz erre lépéseket.
A kormányszóvivő a másik ügyként azt említette, hogy a MeH kérésére a Selye Alapítvány tájékoztatást adott saját működéséről. Ebből az derült ki, hogy az alapítvány, illetve az egyetem támogatása rendben van. A Selye Alapítvány ugyanis az Oktatási és Kulturális Minisztérium, valamint a MeH által támogatást kap a magyar költségvetésből – tette hozzá. A MeH tájékozódása nem érintette a vám- és pénzügyőrség vizsgálatát.
A pozsonyi Új Szó szombaton arról írt, hogy a MeH azt közölte a lappal: nem tájékozódik tovább az újság által “rendszámbiznisznek” nevezett ügyben, mert az Új Szó által korábban meggyanúsított révkomáromi székhelyű Selye János Egyetemért Alapítvány “tevékenysége és gazdálkodása szerződésszerű és a jogszabályoknak megfelelő”.
Múlt héten az Új Szó arról számolt be, hogy Szabó Zoltán, a révkomáromi székhelyű Selye János Egyetemért Alapítvány vezetőjének magánvállalkozása, a Ganador Kft. a magyarországi adórendszert megkerülő szolgáltatás keretében magánvállalkozóknak intéz szlovák gépkocsi-rendszámokat.
A lap szerint ezzel a módszerrel “több százezer forinttal rövidíthetik meg” azt a “magyar államkasszát, amelyből viszont a Szabó által éveken keresztül irányított alapítvány sokmilliós támogatásokat kapott”.