A sajtótájékoztatón több kérdés is firtatta a projekt részleteit, és arra a kérdésre, amely szerint ötmilliárd forintba került a tervezett kormányzati negyed kapcsán a MÁV költöztetése, Veres János azt mondta, feltételezésekre nem óhajt válaszolni. Hozzátette: nincs információja a MÁV ügyeiről, tehát az újságírók által említett ötmilliárd forintos költségről sem, ezért ezt feltételezésnek tartja.
Közölte, hogy a kormányzati projekttel a költségvetés szempontjából kellett elszámolniuk, és hogy ezen túl a MÁV a saját gazdálkodásán belül mit tett és mit nem, annak a részleteit nem ismeri.
A pénzügyminiszter szintén kérdésre válaszolva kijelentette, hogy a kormányzati negyed előkészítésével kapcsolatos munka során 8,5 milliárd forintot fizettek a MÁV-nak, és valamivel több mint 900 millió forintnyi költségvetési forrást használtak fel. Ennek eredményeként a miniszter véleménye szerint az állam egy olyan ingatlannal rendelkezik, amelynek forgalmi értéke magasabb a kifizetett összegnél. Hogy mi lesz a megvásárolt ingatlan további sorsa, arra december 31-ig tesznek majd javaslatot.
A kormányzati negyeddel kapcsolatos befektetés teljes egészében megtérült, az elszámolás mérlege pozitív – olvasható abban az előterjesztésben, amelyet a pénzügyminiszter készített a kormány részére a kormányzati negyeddel kapcsolatos elszámolásról. A hétfőn nyilvánosságra hozott előterjesztés alapján a beszámoló elkészítéséig a kormányzati negyeddel kapcsolatosan felmerült teljes kiadás összege 9,447 milliárd forintot tett ki.
Az ingatlanvagyon-gyarapodás, amely a kormányzati negyed beruházása során megtörtént, független ingatlanszakértői értékelés szerint 9,457 milliárd forint.