Belföld

Baráth tagadja, hogy kampánypénzt kezelt volna

A parlamenti képviselő a kampányában semmilyen pénznek nem kezelője, én sem tudtam soha arról, hogy ezek az összegek honnan származnak és pontosan mire fordították őket - reagált az MTV Híradójának csütörtök esti hírére Baráth Etele.

A volt európai ügyekért felelős tárca nélküli miniszter a távirati irodának nyilatkozva azzal utasította vissza a műsorban elhangzottakat, hogy a kampánypénzt nem a képviselőjelölt, hanem a kampányfőnök rendelkezésére bocsátják, ezért sem tudhat a politikus annak eredetéről. Baráth Etele emiatt tiltakozik az ellen a kijelentés ellen, hogy olyan kampánypénzeket kapott volna, amelyeket Zuschlag János és társai szereztek fiktív pályázatokon. Véleménye szerint minden erre való utalás hamis állítás, ami összefüggésbe hozza őt egy bűnügyi eljárással.

A központ által a kampány céljára megszavazott összeg eredetével neki sem kötelessége, sem feladata nem volt foglalkozni, hiszen azt nem valamilyen szervezet, hanem az MSZP különíti el a jelöltek számára – tette hozzá. Elmondása szerint a 2006-os kampányát is egy, a zuglói szervezet által kijelölt kampányfőnök vezette le, ő maga csak tartalmi megjegyzéseket tett annak kapcsán. Baráth Etele hangsúlyozta, hogy ezt az érvelését az ügyészség is elfogadta, amikor kihallgatták a Zuschlag-ügyben.

A Zoom nevű hírportálnak nyilatkozó Csiha Judit azt mondta, hogy a kampányát biztosan nem támogatta semmilyen alapítvány és Zuschlag János sem. A politikus hozzátette, hogy tanúként meghallgatták az ügyben, egy alapítványi papíron szereplő aláírással kapcsolatban kért vallomást az ügyészség. Arról nincs tudomása, hogy gyanúsított lenne.

Az MTV csütörtök este arról számolt be, hogy két volt szocialista miniszter, Baráth Etele és Csiha Judit is 500-500 ezer forintot kapott 2006-os választási kampánya során a Zuschlag-ügyben érintett fiktív szervezetektől. A hírműsor hangsúlyozta, hogy a képviselőket a Zuschlag-ügy vádirata tisztázta, ugyanis nem volt tudomásuk a pénz eredetéről.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik