Belföld

Pert vesztett a Centrum Parkoló Kft.

Nem büntethetőek a fényképfelvételek és a parkolóórák alapján az autósok Budapesten, mert a bíróság előtt a Centrum Parkoló Kft. nem tudta bizonyítani, hogy parkolóóráik hitelesek lennének - írja az Index.

Az első fokon a parkolási társaság ellen pert nyerő ügyvéd az MTV híradójának nyilatkozva elmondta: a bíróság előtt a Centrum Parkoló Kft. nem tudta bizonyítani, hogy parkolóóráik, fényképezőgépeik hitelesek lennének, a társaságok ugyanis nem ellenőrzik, hogy pontos időt mutatnak-e a parkolóórák, és jól vannak-e beállítva a bizonyítékként használt fényképezőgépek órái.

Pákay Péter, a Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal szaktanácsadója szerint a cégnek rendszeres időközönként a parkolóórákat ellenőriznie, kalibráltatnia kellene, hogy a mérés egységes, pontos és dokumentáltan megfelelő legyen.

Ezek után az ügyvéd szerint nem szükséges befizetni a böntetést, bárki hivatkozhat a nem hitelesített adatokra. Amennyiben azonban már befizette a büntetést – elismerve az időtúllépést – nem reklamálhat.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik