Belföld

Fidelitas: továbbra is a tandíj ellen

A Fidelitas továbbra is elutasítja a tandíj bevezetését, és azt, hogy a kormány az államilag finanszírozott felsőoktatási helyek csökkentésére készül – közölte Ágh Péter, a Fidelitas alelnöke.

A parlamenti választás kampányában a szocialisták hevesen tagadták, hogy tandíj bevezetésére készülnének, mára azonban kiderült, hogy a „szocialisták csúnyán átverték a magyar fiatalokat” – fogalmazott a Fidesz országgyűlési képviselője közleményében.

„A szocialisták a tandíj bevezetésével végleg elérik, hogy a továbbtanulásnál ne a szorgalom és a tehetség, hanem a szülők pénztárcája és a nagybácsi kapcsolati rendszere számítson” –olvasható a nyilatkozatban. Ágh Péter a közleményben kiemeli, pártja szolidaritásáról biztosítja a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciáját, és egyetért a szervezet minden olyan tevékenységével, mely a tandíj bevezetése ellen irányul.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik