Belföld

Gergényi: a rendőrség jelezte a szervezőknek a közelgő vihart

A rendőrség jelezte a szervezőknek a közelgő viharról szóló jelzést, de akkor már nem volt mit tenni – mondta Gergényi Péter, Budapest rendőrfőkapitánya a közszolgálati televízió Nap-kelte című műsorában kedden.

A rendőrfőkapitány hozzátette: 20 óra 40 perckor a siófoki vízirendészek értesítették budapesti kollegáikat a viharról. A BRFK munkatársai ekkor a meteorológiai szolgálattól és a székesfehérvári rendőröktől kértek tájékoztatást. Miután 20 óra 46 perckor mindkét forrás megerősítette a közelgő vihar hírét, azonnal riasztották a szervezőket és a Dunán tartózkodó hajókat.

Gergényi elmondta: az egyik szálloda tetején tartózkodott a kivitelező Nexus Kft. egyik munkatársa, őt értesítették a BRFK összekötő tisztjén keresztül, de akkor már késő volt, mivel már „csak percek álltak rendelkezésre”. Kiemelte: két, két és fél óráig is eltartott volna, mire a tömeget sikerül szétoszlatni.
Gergényi szerint a szervezők ennek ellenére elvileg megtehették volna azt, hogy mikrofonon keresztül tájékoztatják az embereket. Arra az újságírói kérdésre, hogy a rendőrök ezt miért nem tették meg, Gergényi azt mondta: a rendőrök nem álltak a mikrofonok közelében, ráadásul ez nem a rendőrök dolga lett volna.

A Dunán lévő hajókkal kapcsolatban a rendőrfőkapitány azt mondta: „a Dunán alanyi joga tartózkodni mindazoknak, akik megfelelő engedélyekkel rendelkeznek”. Hozzátette: a hajók törvényesen tartózkodtak a folyón.

Gergényi felhívta a figyelmet arra: a meteorológiai szolgálattól a vihar jellegére nem kaptak választ, csak arra, hogy vihar közelít.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik