Belföld

Magyar orvosok indultak Pakisztánba

Kilenc orvos indult el a ferihegyi repülőtérről Pakisztánba szombaton reggel, ahol a földrengés sújtotta területen látnak majd el szolgálatot nyolc napon keresztül – közölte a Máltai Szeretetszolgálat szóvivője.

A szeretetszolgálat három és a Főnix Speciális Mentők hat szakembert küldenek. A hat orvos mellett egy mentőtiszt és két egészségügyi szakember kapott helyet a csoportban, amely London érintésével várhatóan vasárnap ér a földrengés epicentruma körüli területre. A csoport rendelőt és egy sátorkórházat alakít ki a katasztrófa sújtotta térségben, ahová a munkájukhoz szükséges orvosi műszereken kívül takarókat, hálózsákokat, kötszereket, fertőtlenítőszereket is visznek a bajba jutott embereknek. A szeretetszolgálat november 1-jéig Ravlak nevű településen egy 630 férőhelyes sátortábort is felállít.

Pakisztánt és kisebb mértékben Indiát október 8-án a Richter skála szerinti 6,6-os erősségű földrengés rázta meg. A katasztrófa a hivatalos adatok szerint eddig 38 ezer áldozatot követelt, és 62 ezerre teszik a sebesültek számát. A földmozgások következtében mintegy 3,3 millió ember vált földönfutóvá.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik