Alacsony forgalom mellett kis mértékű erősödésre számítanak az MTI által megkérdezett üzletkötők hétfőn a Budapesti Értéktőzsdén.
Csáky Attila, a HVB Bank Hungary Rt üzletkötője délelőtt a BUX index enyhe emelkedésére számít. Elmondta, hogy a héten várható gyorsjelentések miatt az első kereskedési napra a kivárás lesz jellemző.
Sinyi Vince, a Buda-Cash Brókerház elemzője alacsony forgalom mellett a nyitásban gyengülést, majd a nap folyamán óvatos erősödést prognosztizál.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 116,05 pontos növekedéssel, 15 613,29 ponton, újabb történelmi csúcson zárt pénteken, ez a megelőző napi záró értékhez képest 0,75 százalékos erősödés. A pénteki kereskedési napon a BÉT forgalma közepes, 10,2 milliárd forint volt.
A vezető részvények közül valamennyi erősödött pénteken. Legnagyobb mértékben, 1,86 százalékkal a Mol, 0,56 százalékkal a Matáv, 0,40 százalékkal a Richter és igen kis mértékben, 0,08 százalékkal az OTP.
A legnagyobb forgalom, csaknem 2,9 milliárd forinttal az OTP-papíroknál volt tapasztalható. A Mol-papírok forgalma mintegy 2,4 milliárd forint volt. Csaknem elérte az 1,4 milliárd forintot a Matáv-papírok forgalma. A Richter-papírok forgalma alacsonyabb, 736 millió forint volt.
A Mol-papírok árfolyama 230 forinttal nőtt, és elérte a 12 580 forintot. A Richter-papírok értéke 100 forinttal gyarapodott, és záráskor 25 100 forinton állt. Egyaránt 5-5 forinttal javult a Matáv és az OTP. A Matávnál ez azt jelentette, hogy 890 forinton zárt, az OTP pedig 6075 forinton.
