Belföld

A Microsoft 20 milliót ad a Lindows névért

A szoftveróriás peren kívül megegyezett a Linux fejlesztő Lindows céggel, hogy hajlandó 20 millió dollárt fizetni, csak érjen végre véget a két és fél éve zajló jogi csatározás a Lindows név körül, amit a Microsoft túlzottan a védett Windowsra rímelőnek tart.

A megegyezés részeként a Lindows beleegyezett, hogy cégnevét szeptember 14-ig Linspire-re változtatja, és nem használja többé a Lindows nevet egyik termékén sem.  A megegyezés értelmében a Lindows átadja a Lindows.org és a Lindowsos.com domén nevet a Microsoftnak, viszont 2008 júliusáig használhatja a Lindows.com és a Lindowsinc.com neveket, ahonnan a Linspire webhelyére irányítják a felhasználókat.

A Microsoft 2001 decembere óta harcolt a Lindows névhasználata ellen. Az USA-n kívül Kanadában, Finnországban, Svédországban, Hollandiában, Franciaországban és Spanyolországban indított pert a cég ellen. Európában több helyen nyert, de az USA-ban első és másod fokon is vesztett, ill. vesztésre állt. Májusban a fellebbviteli bíróság elvetette a tárgyalás előtti ítélet iránti kérelmét, s ráadásul a bírák úgy instruálták az esküdteket, döntsék el, hogy a „windows” szó köznév volt-e, mielőtt a Microsoft ezen a néven 1985-ben bevezette szoftverét.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik