Belföld

Az Elelctrolux megveszi az AEG márkát

Az AEG termékek magyarországi értékesítésének növekedésére számít az Electrolux Lehel Kft. belföldi értékesítési részlegének vezetője, Rohrböck András, miután az Electrolux csoport megvásárolta az AEG márka teljes körű használati jogát.

Az AEG termékek önálló fejlesztése a jövőben is fennmarad, nevük azonban 2005-től AEG-Electrolux lesz. Az Eelctrolux csoport 1994 óta gyárt AEG termékeket, a nevet licensz szerződés alapján használva.

A márkanévért most az Electrolux csoport 18 millió eurót fizet a korábbi tulajdonosnak, a DaimlerChrysler csoporthoz tartozó EHG Elektroholding GmbH leányvállalatának, a Licentia GmbH-nak. Az Elecrolux jászberényi gyárában 2003-ban gyártott mintegy 2,2 millió hűtőszekrény és fagyasztóláda 4 százaléka, a porszívók 43 százaléka volt AEG márkájú.

A cég 2003-ban összesen 4 millió hűtőszekrényt és porszívót gyártott Jászberényben és összesen 550 ezer, a csoporthoz tartozó terméket értékesített Magyarországon. Magyarországon az Electorlux értékesítésén belül 2003-ban darabban számolva 5-6 százalékos volt az AEG és 20 százalék körüli az Electrolux márkák részesedése, az értékesítés nagyobb hányadát a Zanussi márka tette ki.

Az Electrolux márka részesedését az értékesítésen belül a cég középtávon 50 százalék fölé akarja növelni – mondta Rohrböck András, hozzátéve, hogy Magyarországon 2003-ban a cég értékesítésén belül 73 százalékkal nőttek az Electrolux, és 10 százalékkal az AEG márka eladásai.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik