A kistérségi mintaprogram atyja, az ex-Pharmavit-vezér Somody Imre aláírta kollégái elbocsátólevelét, és maga is fölmondott munkáltatójának, a veresegyházi polgármesternek. Somody a Népszabadság megkeresésére annyit mondott: egy szerdai sajtóbeszélgetésen fogja részletesen megindokolni döntését.
A társadalomfejlesztési program munkájába három éve nyolc település – Csomád, Erdőkertes, Galgamácsa, Őrbottyán, Vácegres, Váckisújfalu, Vácrátót és Veresegyház – kapcsolódott be. A cél az itt élő 27 ezer ember életminőségének javítása mellett a gazdasági potenciál erősítése, az oktatási-egészségügyi helyzet komplex reformja és az emberi kapcsolatok fejlesztése volt.
Kezdetben a Somodynak díszpolgári címet adományozó Veresegyház úgy tekintett a programra, hogy annak célkitűzései reálisak. A kormányváltáskor a VÉP finanszírozását a Medgyessy-kormány átvállalta elődjétől. A 2003-as évben a társaság sok biztató szót és 300 millió költségvetési forintot kapott. 2003 októberében a kormány úgy döntött, végig kell vinni a térségfejlesztési programot, s ehhez 732,5 millió forintot garantált a 2004. évi költségvetésből.
Az októbertől decemberig tartó időszakban azonban – az MSZP-frakció kezdeményezésére – a 2004. évi költségvetésből eltűnt a VÉP több mint 700 millió forintja. Ezzel megpecsételődött a program sorsa, amelyre eddig az utóbbi két kormány több, mint 900 millió forintot adott.

Mit szólt volna Orbán, ha nem Koszovóban támadnak magyar katonákra?
A miniszterelnök hatvanadik születésnapjával kezdett Bita Dániel, Kerner Zsolt, valamint Nagy József a Háromharmadban. Aztán a kamatjövedelmeket sújtó új adó és a multik elüldözése került szóba, majd pedig az, hogy Koszovóban magyar vér folyt.