A vevő négy különböző jelenlegi tulajdonostól vásárol majd részesedéseket az SDB-ben, s így a Newbridge Capital a legnagyobb részvényes lesz a sencseni pénzintézetben. Ennek komoly jelentősége van, hiszen a kínai törvények szerint így a Newbridge jelölheti a pénzintézet igazgatótanácsának többségét, s gyakorlatilag megszerzi a menedzsment ellenőrzését.
Az erről szóló közleményt az állami tulajdonú China Securities Journal-ben közölte hétfőn a kínai bank. A közlemény szerint a tárgyalások ezen a héten zárulnak le a vevővel. A négy eladó között kínai kormányzati szervek, illetve egy Hongkonggal határos város helyhatósága található. Ezek mondanak le összesen 17,89 százalékos részesedésükről a Newbridge javára. Az ügylet részleteiről nem szól a közlemény, ugyanakkor az kiderül belőle, hogy még a pénzügyi felügyeletnek jóvá kell hagynia a tranzakciót.
A Newbridge korábban, 2003-ban már megpróbálta egyszer megszerezni a sencseni különleges gazdasági övezetben működő bank egy részét, de akkor jogi problémák miatt meghiúsult az üzlet. A kínai pénzintézeti piac iránt egyébként rendkívül sok külföldi cég érdeklődik, egyelőre azonban csak a Newbridge-nek sikerült megvetnie a lábát a hatalmas ázsiai országban.