A forint 10,08 százalékra javult a sáv erős oldalán a 9,21 százalékos pénteki szintről. A piacon átlagos forgalomról számoltak be a kereskedők, a Járai-nyilatkozat következtében bekövetkezett pénteki forintgyengülés ármenetinek bizonyult. A jegybank-elnök pénteken kijelentette, hogy ha nem lesz cél az euró bevezetése 2008-ban, nem kell elsietni az ERM-II rendszerhez való csatlakozást sem. A forint egész nap erős volt, az euróval 253,80 és 254,70 forint között kereskedtek.
Kereskedők szerint a piac már leszámítolta, hogy a hét második felében megjelenő külkereskedelmi, inflációs és fizetési mérleg adatok várhatóan kedvezőtlenek lesznek, így ezek megjelenése kapcsán sem számítanak a forint jelentős gyengülésére. Belátható időn belül 250 forint/euró körül stabilizálódhat az árfolyam, ami teret ad egy kismértékű kamatcsökkentésnek a jegybank számára – vélik a piacon.
A nemzetközi piacokon folytatódó dollár gyengülés Budapesten is éreztette hatását, a hétfőn délután jegyzett 204,90/205,10 forintos kurzus három forintos gyengülés a péntek délutáni 207,80/208 forintos árfolyamhoz képest.
Az állampapírok másodpiacán a kereskedők minden lejáraton 10-20 bázispontos hozamcsökkenésről számoltak be. A forintpiacon az overnight kamat 12,50 százalék körül maradt, a hosszabb lejáratokon nem volt lényeges kamatmozgás.
