A növekedést a piac nehézségei, a komoly fizetési problémák ellenére sikerült elérni, elsősorban a fogamzásgátló tabletták iránti kereslet erősödésének köszönhetően – írta a lap.
A Richter Gedeon társaság tulajdonában van a marosvásárhelyi Armedica gyógyszergyár. Bár sem a társaság, sem az Armedica nem közölte a román piacon elért forgalom nagyságát, a Ziarul Financiar – a Cegedim kutatóintézet adatait intézve – azt írta, hogy az 3,2 millió eurót tett ki.
A Ziarul Financiar szerint a Richter Gedeon Romániában közepes méretű szereplőnek számít a gyógyszerforgalmazás piacán, 2,2 százalékos részesedéssel. Ezt a piacot mintegy évi 60 millió eurósra becsülik, és az elmúlt két évben a román egészségügyi rendszer anyagi nehézségei jellemezték.
A lap emlékeztetett arra, hogy a román állam jelenleg 250 millió euróval tartozik a gyógyszergyártóknak és az importőröknek, akik közül többen már évek óta várnak pénzükre.

A Háború és béke minden figurája kortalanul eleven, de a mostani orosz háborúhoz semmi köze
Tolsztoj monumentális történelmi regényének aktualitását mi sem jelzi jobban, mint a szomorú egybeesés, hogy az új fordítás javában készült, amikor kitört az orosz-ukrán háború. De vajon miért kell újrafordítani a klasszikusokat? Mit gondolt Tolsztoj a történelemről? És lehet-e bármi szerepe egy regénynek az orosz imperializmusban? A fordítóval, Gy. Horváth Lászlóval beszélgettünk.