“Példaértékű Zalakaros és gyógyfürdőjének sokoldalú fejlesztése, ezáltal idegenforgalmi vonzerejének növelése úgy, hogy néhány évtized alatt 750 lakosú faluból kétezer lelket számláló és évente közel egymillió vendéget fogadó kisváros, üdülőváros lett” – hangsúlyozta a zalakarosi ünnepségen Pál Béla.
Az Európai Unióba viendő magyar értékek közé tartoznak a gyógy- és termálfürdők, a kulturális és néphagyományok, a gasztronómiai és borkülönlegességek is. A gazdasági húzóágazattá váló idegenforgalom eme értékei együtt találhatók meg a nemzetközleg ismert zalai fürdővárosban – tette hozzá.
“Célunk, hogy a magyar emberek számára is jobb turisztikai, pihenési, egészségmegőrzési lehetőségeket biztosítsunk; ezért is emeltük az idén 150 százalékkal az üdülési csekkek értékhatárát és 20 százalékkal a gyógyfürdői kezelések támogatását” – mutatott rá.
Horváth Vencel, a zalakarosi Gránit Gyógyfürdő Rt. elnök-igazgatója a különlegesen kialakított családi, valamint “dühöngő” és gyermekmedencéket, és a hozzájuk kapcsolódó csúszdát, kilátót és öltöző-zuhanyozó blokkot, valamint a négy hektáros öntözött új parkterületet mutatta be.
Az elnök-igazgató az MTI-nek elmondta: a bruttó 360 millió forint értékű és a Széchenyi-terv 43 százalékos támogatásával megvalósult beruházást jövőre több medencefelújítás és élményfürdő építése követi. Ezek közel 1,2 milliárd forintba kerülnek majd. “A célunk: váljon mindinkább családi rekreációs központtá a karosi fürdő” – hangsúlyozta.
Zala megye nyolcadik termáltelepülése lett Letenye, miután a nap folyamán 450 milliós költséggel megépült új termálfürdőt is átadott Pál Béla a határvárosban. Rostonics László polgármester az MTI-vel közölte: a feszített víztükrű 33 méteres nagymedencéből, egy gyermekmedencéből, valamint homokos strandröplabda- és futballpályából, kiszolgáló egységekből álló termálfürdőt önerőből építtette a város, megalapozva ezzel az idegenforgalmat.
A létesítmény különlegessége, hogy a 300-500 éves fákkal ékesített Szapáry-kastély ősparkjában kapott helyet. A fürdő 49 Celsius fokos, 1.250 méter mélyből feltörő vizét egy erre a célra fúrt hidegvizes artézi kútból hűtik 28-30 fokosra. “A jövőben egy-egy fedett, illetve ülőfürdőt is szeretnénk építeni” – mondta a letenyei polgármester.