Belföld

USA-Lengyelország: 1-3 (az USA továbbjutott)

A lengyelek kiejtették volna az amerikaiakat, ha a másik mérkőzésen a bíró nem fúj a portugálok ellen. Így az USA léphet tovább, jóllehet kikapott Lengyelországtól.

A lengyelek megnehezítették a továbbjutásért küzdő amerikaiak dolgát: megverték az amerikaiakat, akik csak a másik meccsen minősíthetetlenül bíráskodó argentin játékvezetőnek köszönhetik a továbbjutásukat.

Kezdődik a mérkőzés, a lengyelek kettővel vezetnek!

4. perc:

A lengyelek nigériai származású csodacsatára, Olisadebe – egy szöglet után – megszerzi első gólját a vébén: 1-0-ra vezet Lengyelország! Krzynowek íveli be a szögletet, Olisadebe belefejel a labdába, az Sanneh fejéről ismét elé pattan, a nigériai-lengyel pedig újból lő, most viszont már a felső lécről pattan a gólvonal mögé a labda.

4. perc:

Az USA gólját, McBride fejesét érvényteleníti a bíró, miután az amerikaiak szabálytalankodtak a lengyel kapussal szemben.

6. perc:

Kryszalowicz lő gólt: kettő-nullára vezetnek a már kiesett lengyelek! Kryszalowicz Krzynowek baloldali beadását értékesítette. Krzynowek immár a második lengyel gólt készítette elő!

10. perc:

Majdan, a lengyelek kapusa – aki Dudeket váltotta – fogja az amerikai Reyna szabadrúgását, amelyet a kapu elé ívelt az USA egyik legtapasztaltabb futballistája.

11. perc:

McBride lövését fogja a lengyel kapus.

12. perc.

Az amerikai Mathis lő a lengyel kapu mellé: elképesztő iramot diktálnak az amerikaiak, akik az életükért küzdenek…

15. perc:

Az első lengyel gól szerzőjét, Olisadebét kell az oldalvonal mellett ápolni, miután vérzik az orra.

19. perc:

McBride fejesét fogja a lengyel kapus.

28. perc:

Kucharski lő az amerikai kapu fölé.

29. perc:

Friedel bravúrosan véd két óriási lengyel lövést: előbb Krzynowek bombáz öt méterről, majd a kipattanóval Zurawski kísérletezik hiába.

31. perc:

O’Brien lő a lengyel kapu fölé.

32. perc:

A labdabirtoklás aránya 63-37, az USA javára!

37. perc:

Donovan lő harminc méterről a lengyel kapu mellé. Ugyanebben a percben lecserélik Agoost, aki megsérül. Helyette Beasley jön be az amerikaiakhoz.

40. perc:

Majdan védi O’Brien lövését, amely egy védőn is megpattant.

43. perc:

Sárgát kap a lengyel kapus, Majdan – időhúzásért.

46. perc:

Friedel hárítja vetődve Krzynowek távoli lövését.

Ezzel marad a kétgólos lengyel vezetés a szünetre, és sajátos módon ez a portugálok továbbjutását eredményezheti. Hiszen ha az USA nagy különbséggel kap ki, akkor a portugálok már egy Korea elleni döntetlennel is továbbléphetnének…

Kezdődik a második félidő

47. perc:

Kozminski kap sárgát szimulálásért a lengyeleknél (az amerikai tizenhatoson belül esett el).

48. perc:

Friedel kapja el a labdát az előretörő Krzynowek elől.

61. perc:

Moore jön McBride helyett az amerikaiakhoz.

64. perc:

Kucharski kap a lengyeleknél sárgát. Ugyanebben a percben Zewlakow jön be helyette.

Hárommal vezetnek a lengyelek!

66. perc:

Zewlakow első labdaérintéséből gólt fejel! Szöglet után érkezik a labda, Zewlakow pedig Friedel mellett talál a kapuba. 3-0!

68. perc:

Stewart jön be Cobi Jones helyett az amerikaiaknál.

73. perc:

Az amerikai Hejduk sárgát kap.

75. perc:

Moore lőne kapura az ötösről, de egy lengyel védő ment az utolsó pillanatban.

Friedel tizenegyest véd, immár másodszor a vébén!

76. perc:

Tizenegyest kapnak a lengyelek: Sanneh szabálytalankodott Krzyszalowiczcsal szemben a bíró szerint. Friedel azonban hárítja Zurawski lövését! Ez már a második büntető, amelyet az amerikai kapus ezen a vébén kivéd.

79. perc:

O’Brien lő – messze a lengyel kapu fölé.

Amerikai kapufa után amerikai gól!

82. perc:

Az amerikai Mathis öt méterről a kapufára bombáz – nem volt rossz kapáslövés, de ilyen távolságról illett volna belőni!

84. perc:

Donovan talál be a lengyel kapuba. Szépítenek az amerikaiak! Donovan a büntetőterület bal oldaláról lőtt a kapu bal sarkába.

Ezután már nem változik az eredmény, az amerikaiak továbbjutnak, mert Dél-Korea legyőzte Portugáliát. Így két együttes folytahatja a világbajnokságon a küzdelmet: az USA és Dél-Korea. A kieső lengyelek viszont szépen búcsúztak, rajtuk nem múlott a portugálok balsikere, bunda – ezen a meccsen – nem volt.