Belföld

Argentína-Svédország: 1-1 (kiestek az argentinok!!!)

A svédek gólt és kapufát lőttek, az argentinok egyenlítettek. Az amerikaiak végigtámadták az egész meccset, megérdemelten egyenlítettek, ha nem is teljesen szabályos körülmények között. Ám az argentin csapat még így is kiesett!

Argentína-Svédország: 1-1 (kiestek az argentinok!!!) 1Az argentinok kikaptak az angoloktól, a svédek döntetlent játszottak velük, így az európaiak voltak előnyben a meccs előtt. A találkozót megelőzően az volt a fő kérdés, megpróbálnak-e döntetlenre játszani a skandinávok. Mert ha igen, az életveszélyes lett volna számukra. Utólag hozzátehetjük: az is volt, de a szerencse végül is a svédek mellé szegődött, ha a játékvezető nem is…

Kezdődik a mérkőzés

1. perc:

Sorin beívelését fejelik ki a svéd védők.

3. perc:

A svéd Allbäck fut el a baloldalon. A bíró lest ítél, valószínűleg tévesen…

5. perc:

Allbäck csinál egy szép cselt, megindul a kapu felé, Chamot felrúgja. Szabadrúgás a tizenhatos bal sarkától kifelé, 22 méterre: Larsson lövése a sorfalon pattan meg. Szöglet.

7. perc:

Argentin szabadrúgás: Batistuta messze fölé lő.

9. perc:

Claudio Lopez lódul meg a baloldalon, Batistutához passzol de társát már utolérik a svédek, nem tud beadni az argentin világsztár.

12. perc:

Mjällby vágja ki Samuel fejesét a svéd tizenhatosról.

14. perc:

Sorin egyedül fejelhet a svéd kapura, három méterről, de Hedman, a skandináv portás remek vetődéssel véd.

Argentína-Svédország: 1-1 (kiestek az argentinok!!!) 216. perc:

Aimar passzol Batistutához, aki felbukik a svéd tizenhatoson belül, de a bíró les miatt sípol.

17. perc:

Megint az argentin Sorin fejel, most fölé, pedig megint nagyon közel volt a svéd kapuhoz.

19. perc:

Ortega cselezi be magát a svéd tizenhatosra, de beadását szögletre vágják ki a svédek.

20. perc:

Sorin csúsztatja meg Lopez argentin szabadrúgását, de Batistuta lemarad a labdáról az ötös magasságában.

Gyakorlatilag egykapuznak az argentinok. Alig van a labda a svédeknél, de tudjuk, hogy veszélyes kontrákkal bármelyik csapat védekezésből is azonnal megfordíthatja az eredményt…

28. perc:

Claudio Lopez kapáslövése messze fölé száll. Az elgondolás mindenesetre szép volt: a tizenhatos bal sarkáról bombázott az argentin.

30. perc:

Claudio Lopez hat méterről, kiszorított helyzetből, kapásból lő az oldalhálóba….

36. perc:

Mjällby tisztáz az utolsó pillanatban Sorin elől. A szögletből nem alakul ki veszélyes helyzet. Az mindenesetre biztos, hogy a svédek döntetlenre játszanak, bárhogy is fogadkoztak a meccs előtt.

41. perc:

Claudio Lopez megint lő balról: centikkel száguld el a labda a jobb felső sarok mellett.

42. perc:

Almeyda lő a svéd kapu fölé.

47. perc:

Az argentin kispadon ülő Caniggiát állítja ki a bíró.

Az argentinok gyakorlatilag végigtámadták az első félidőt. Hiába: a svédek kiválóan védekeznek, hiszen nekik a döntetlen is jó. Ugyanakkor egyre nyilvánvalóbb, hogy tarthatatlanok az argentin középpályások és csatárok: Batistuta, Sorin, Claudio Lopez, Ortega, Aimar és Almeyda állandó veszélyt jelentenek a skandináv kapura.

Kezdődik a második félidő

46. perc:

Batistuta lő jobbról, éles szögből, a svéd kapu fölé.

53. perc:

Elképesztő helyzetek a svéd kapu előtt: az argentin csatárok mindent elhibáznak, végül mentenek a védők.

56. perc:

Anders Svensson szabadrúgása alig valamivel megy – 30 méterről – az argentin kapu mellé.

59. perc:

Batistuta helyett Crespo jön be az argentinokhoz.

Érdemtelenül vezetnek a svédek!

Argentína-Svédország: 1-1 (kiestek az argentinok!!!) 360. perc:

Anders Svensson lő megint szabadrúgást: óriási csavarása a jobb felső sarokba száll: a svédek két szabadrúgással veszélyeztettek az egész meccsen, mégis ők vezetnek: 1-0, a javukra. Az argentinok – akárcsak Nigéria és Anglia ellen – folyamatosan rohamoznak, de eredménytelenül.

62. perc:

Verón és Kily Gonzalez jön be a pályára csereként.

72. perc:

Verón szabadrúgását Chamot csúsztatta meg, de két – az ötösre berobbanó – argentin is lemarad a labdáról.

Az argentinok egyre kétségbeesettebben rohamoznak.

75. perc:

Jonsson cselez az argentin tizenhatoson belül: az alapvonalról beadja a labdát, amire egy védő, Pochettino érkezik, és óriási erejű labda pattan róla a saját kapuja felé. Az argentin kapus hihetetlen szerencsével védi az öngól-kísérletet!

77. perc:

Henrik Larsson ugrik ki az argentinok között: Verón üldözi, de a svéd sokkal gyorsabb. Érkezik a csatár, Kily Gonzalez, Larsson elesik, a bíró sárga lapot ad – Larssonnak, szimulálásért. (Talán jogosan.)

82. perc:

Zanetti lő tízméterről: az óriási erejű bombába Hedman még bele tud érni, így egy védőhöz pattan a labda, aki tisztáz!

Svéd kapufa

85. perc:

Andreas Andersson lecselezi a teljes argentin védelmet, lő: az argentin kapus beleér – kapufa!

87. perc:

Előbb Kily Gonzalez, majd Ortega bukik fel a svéd tizenhatoson belül. Az elsőre még továbbot int a bíró, ám a másodikra megítéli a büntetőt. Ortega lövését kivédi Hedman, de róla Crespo elé pattan a labda, aki már nem hibázik, 1-1, egyenlítenek az argentinok! Hedman óriási napot fogott ki, de az argentinok megérdemelten lőttek gólt. Még akkor is, ha a tizenegyesrúgás pillanatában Crespo túl korán rohant be a büntetőterületre, így a bíró elvileg nem adhatta volna meg az általa elért gólt.

Továbbjutnak a svédek, kiesnek az argentinok!

Ezután már nem változott az eredmény – bár az argentinok tovább rohamoztak, és a bíró is indokolatlanul négy percet hosszabbított. A svédek végül kibekkelték a mérkőzést, és csoportelsőként jutottak tovább. Az argentinok viszont kiestek, és így az angolok a svédekkel azonos pontszámmal szintén továbbléptek, miután 0-0-t játszottak Nigériával.