Belföld

Portugália-Lengyelország: 4-0 (kiestek a lengyelek)

Pauleta mesterhármasával és Rui Costa góljával Portugália kiütötte Lengyelországot. Pauleta, a francia bajnokság társgólkirálya fantasztikus teljesítményt nyújtott a meccsen. A lengyelek kiestek a vébéről.

A portugálok óriási meglepetésre az amerikaiaktól kaptak ki, a lengyelek pedig a koreaiaktól szenvedtek el vereséget. Bármelyikük veszít, kiesik a vébéről!

Kezdődik a mérkőzés

4. perc:

Kaluzny lő a portugál kapu fölé.

6. perc:

Sergio Conceicao ível, de Dudek, a lengyel kapus fogja a labdát.

9. perc:

Pauleta lő egy méterrel a lengyel kapu mellé.

11. perc:

Megint Pauleta, a francia bajnokság társgólkirálya lő, Dudek fogja a lövést.

Pauleta gólt lő, vezetnek a portugálok!

14. perc:

Pauleta negyvenméteres átadást kap a lengyel tizenhatos baloldalán, Hajtót lerázza a portugál, és a rövid sarokra bevágja a labdát, Dudek mellett.

16. perc:

A sérült Kaluzny helyett Arkadiusz Bak jön a pályára. (Bak nevét – a tévékommentátor kiejtésével ellentétben – “Bonk”-nak kell mondani.)

17. perc:

Swierczewski lő kapura, iszonyú messziről, a labda lefelé vágódik, de a portugál kaput így is elkerüli.

19. perc:

Portugál szabadrúgás: Sergio Conceicao lő, de nagyon mellé.

21. perc:

Swierczewski kap sárgát.

24. perc:

Pauleta lő ismét: megint hosszú átadást kap, de most messziről suhintja rá, és nem is sokkal megy a labda a keresztléc fölé.

25. perc:

Frechaut kap sárga lapot. (A sértett, Krzynowek lehet hogy feldobta magát?)

A pályát időközben trópusi eső árasztja el. Látni is nehezen lehet.

27. perc:

Azt azért észre lehet venni, hogy Jorge Costa felrúgja Olisadebét. a portugál jogosan kap sárgát.

28. perc:

Krzynowek lő, messze mellé.

30. perc:

Pauleta fut rá Dudekre, a lengyel kapus véd, de az ömlő esőben Pauleta elcsúszik, és fájlalja a lábát.

31. perc:

Rui Jorge kap sárgát. (Az eső még jobban esik – ha ez lehetséges.)

33. perc:

Kryszalowicz ad kötényt Petit-nek.

36. perc:

Petit önző: nem adja le a labdát üresen álló társának, így tíz méterről gyengén lő, Dudek könnyen kapja fel a labdát.

38. perc:

A nigériai születésű lengyel, Olisadebe gurít a portugál kapura. A hálóőr könnyen fogja a labdát.

39. perc:

Joao Pintót rúgja fel A. Bak, aki sárga lapot is kap.

40. perc:

Figo szabadrúgását Dudek fogja.

Vége a félidőnek, a bíró lefújja a leírhatatlan körülmények között zajló első játékrészt. Nemcsak az időjárás, hanem a játékosok is igencsak megnehezítették egymás dolgát. Nagyon sok a szabálytalanság, és még több a sárga lap. A játékvezető képtelen megfogni a meccset.

Kezdődik a második félidő

Az iszonyatos esőben nem túlzottan szívesen jönnek ki a játékosok a gyepre. A portugáloknál valóságos toborzást kell tartani, hogy összejöjjenek tizenegyen…

10. perc

Krzynowek lő a portugál kapu mellé, 10 méterről.

11. perc:

Kryszalowicz emel kapura, Vitor Baia könnyedén fogja a labdát.

A lengyeleknek nem adnak gólt, a portugáloknak igen!

14. perc:

A kapus támadása miatt nem adnak meg a lengyeleknek egy gólt. Krzynowek támadta Baiát, majd Olisadebe érkezett, végül a hálóba került a labda, de a bíró sípolt és lefújta az akciót.

20. perc:

Pauleta újabb gólja: Figo jobbról adja középre, Pauleta érkezik, és a hálóba teszi a lemaradó védő, Kozminski mellett a labdát. 2-0 a portugáloknak. A lengyelek kitámadtak, a portugálok pedig egyetlen ellenakcióból növelik előnyüket.

22. perc:

Figo lő kapufát.

23. Perc:

Kryszalowicz lő kapura, Baia véd. Aztán ütközik Kryszalowicz-csal.

24. perc:

Capucho jön be Sergio Conceicao helyett a portugálokhoz.

30. perc:

Petit lő, húsz méterről, néhány centire a lengyel kapufa mellé.

Pauleta: mesterhármas!!!

32. perc:

Pauleta mesterhármasa: óriási gólt lő, miután háromszor kicselezi a nehézkes mozgású Waldochot. A tizenhatoson belül bemutatott cselei élményszámba mennek, és immár harmadik gólját szerezve lő a kapuba – az esélytelen Dudek mellett. Már amikor megkapta a labdát, látszott, hogy Pauleta számára egy védő és egy kapus nem okozhat gondot

34. perc:

Swierczewski lő messziről: Baia fogja a távoli, de erős lövést.

4-0!!!

43. perc:

Rui Costa 4-0-ra alakítja az állást. Jobboldalról Capucho ad be, érkezik Rui Costa, és becsúszva teszi a kapuba a labdát. 4-0, Lengyelország kiesett!

46. perc:

Rui Costa nem tud duplázni: megint jobbról kapja a beadást, kicselezi a kapust, és a hálóba gurítana, de olyan lassú a labdája, hogy a védők lestoppolják a gólvonalon.

A bíró lefújja a meccset: a portugálok nemzeti ünnepükön és a szövetségi kapitány, Oliveira születésnapján parádéztak. Pauleta három gólt lőtt, amivel óriási esélyt adott a luzitánoknak a továbbjutásra. A portugálok utolsó meccsükön Dél-Koreával játszanak, a lengyelek viszont már mindenképpen kiestek.