Belföld

Nem lesz többé aranygól

[FN] Az UEFA stockholmi ülésén döntött az aranygól eltörléséről - jelentette a svájci SI hírügynökség. A régi-új szabályok szerint, ha kilencvenpercnyi játék után döntetlenre áll a mérkőzés, 15 perc hosszabbítás következik. Amennyiben a játék ekkor sem dől el, újabb 15 perces játékrész kezdődhet, ha pedig 120 percnyi játékidő sem elég a győzelemhez, tizenegyes rúgásokkal döntenek. Az aranygól intézménye összesen három alkalommal döntött csapatok helyezéséről. Németország az 1996-os Európa-bajnokságon Csehország ellen nyert (2:1) Oliver Bierhoff hosszabbításban szerzett góljával, két évvel ezelőtt David Trezeguet talált az olaszok kapujába az európa-bajnoki döntőn, tavaly pedig az FC Liverpool - Aleves mérkőzésen döntött aranygól.