[FN, MTI] Ősztől Magyarország is csatlakozik az Európai Unió Geant-programjához , amely az elektronikus kapcsolattartás és információ-hozzáférés számítógépes kapacitásának több mint tízszeresére növelését teszi lehetővé, meghaladva az Egyesült Államok hasonló rendszerének teljesítményét. Magyarországon a Nemzeti Információs Infrastruktúra Fejlesztési (NIIF) Program keretében mintegy 400 hazai tudományos intézmény, egyetem, könyvtár és múzeum közel 400 ezer használója jut világviszonylatban is kiemelkedő sebességű nemzetközi információátviteli lehetőséghez. A rendszer várhatóan októbertől működik Magyarországon. A csatlakozás évente 2,5 millió eurós költséget jelent számunkra. A legkorszerűbb optikai adatátviteli technológiára épülő európai gerinchálózat az országonkénti csomópontok között 2,5-10 gigabit/másodperc sebességgel szállítja az információkat.
Ajánlott videó
- 15:18 Reuters: Fél évre le kell állítani a moszkvai olajfinomítót az ukrán dróntámadások miatt
- 14:59 Országos tűzgyújtási tilalom lép életbe csütörtöktől
- 14:56 Ki az a férfi, aki szoborként állja végig a világbajnoki meccseket?
- 14:55 81 éves szörföst mentettek ki a Balatonból
- 14:48 Emléktáblát és padot kaphat Scherer Péter a Margit-szigeten
- 14:39 Kiderült, mennyibe kerül a GTA VI
- 14:34 Takáts Tamás feladta a harcot a nyugdíjfolyósítóval: elfogadta 65 ezer forintos nyugdíját
- 14:28 Urán tárolásáért ítéltek el egy pécsi cégvezetőt
- 14:25 A nyíregyházi kórház több épületében korlátozták a vízhasználatot
- 14:23 Vasárnap rövidítve jár csak a 2-es metró
- 14:10 133-szor csöngetett be kedvenc koreai énekeséhez egy brazil nő – kiutasíthatják az országból
- 14:00 Kiss László óbudai polgármester megszólalt Bús Balázs ügyében
- 13:59 Térképen mutatjuk, hogyan borítja be a hőkupola Magyarországot
- 13:43 Hosszabbított Dzsudzsák Balázzsal a Debrecen
- 13:37 Havasi Bertalan hiába jelentette fel Magyar Pétert
- 09:34 Drágul a lottó augusztustól
- 13:32 NKA-ügy: őrizetbe vették a milliárdos támogatásokról döntő bizottság tagjait
- 07:03 Ronaldo megérkezett, nem fogtak kezet a nemi erőszakkal vádolt focistával, horvát siker Modric 200. meccsén – ez történt a vb 13. játéknapján
- 12:36 Női holttestet találtak a tatai Öreg-tónál
- 12:46 Török Gábor: A Tisza-kétharmad sem ismer el féket vagy korlátot maga felett
- 11:49 Nagyüzem a parlamentben: Ruff Bálint rendkívüli ülést kezdeményezett
- 10:09 Tarjányi Péter kiakadt Hadházy Ákos mellőzésén
- 13:37 Havasi Bertalan hiába jelentette fel Magyar Pétert
- 05:51 „A lopott szajrén senki sem szerez tulajdonjogot” – mit várhatunk a vagyonvédelmi hivataltól?
- 11:51 Az egyik áldozatot elásta, a másikat szőnyegbe csavarta, és beköltözött a házába
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
