Belföld

Brazília-Németország: 2-0

Brazília a világbajnokságok történetben ötödszörre szerzi meg az első helyet. Az aranyhoz Ronaldo két gólja segíti hozzá a barazil tizenegyet, ő ezzel a vébé gólkirálya. Kezdődhet a fiesta.

Kezdődik a mérkőzés

A Ballack hiányzás miatt átszervezett német csapatban szerepet kapott Jesremies is. Brazil szöglettel kezdődik a döntő…eredmény nélkül.

3. perc:

Kleberson csavarja jobbról középre, Kahn – ahogy szokta – a helyén van, biztosan fogja a labdát.

Roque Juniornak ad egy sárgát Collina a hatodik percben.

7. perc:

Német szabadrúgás, a legurítást Neuville teszi/tenné kapura, de a védőkről pattan ki a labda.

10. perc:

Az első igazi helyzet – a németektől!!! – Bode beívelése végül a brazil hátvédekről kerül ki. Nagyon szép támadást láthattunk!

A tizenharmadik pecig is inkább a németek támadnak, ziccerig azonban nem jutnak el, az egyetlen kapuralövés sem igazán kapuralövés.

17. perc:

Ronaldinho csetlik-botlik a német 16-os tájékán, nem passzol, tőle nem ezt várjuk..

19. perc:

A meccs legnagyobb helyzete!! A brazilok támadnak, Ronaldinho álompasszt ad Rionaldonak, aki teljesen tisztán, a kaputól balra guríthatja el Kahn melett. A labda mellé megy.

29. perc:

Bode kap hatalmas keresztlabdát a jobb félre, de nem veszi át tökéletesen és az érkező brazil elviszi…

30. perc:

Ronaldo második nagy lehetősége: a 16-os közepére ívelt labdát átveszi a brazil, de az előrenyújtott jobb láb már nem éri el a labdát. Kahn jön, lát, győz!

Mindkét csapat keményen küzd, de igazi helyzet nem alakul ki egyik térfélen sem.

41. perc:

Jeremies durrant rá úgy 18 méterről, nem rossz a próbálkozás, fölé!

42. perc:

Kleberson kerül helyzetbe, ballábas lövése a kapu bal oldalától egy méterre suhan el.

45. perc:

Kahn kint áll a kapu előtt, Kleberson szemfüles és emel egyet a labdán 22-ről, a kapufán csattan a bogyó. Micsoda pech!

Az utolsó helyzet: Roberto Carlos erős beadása Ronaldohoz pattan, aki kapásból Kahnba vágja a labdát. Pedig, ha felnéz és helyezi…!

Ezzel vége is az első félidőnek.

Kezdődik a második félidő

A második félidő óriási német helyzettel kezdődik, Jeremies abszolút gólhelyzet fejese egy brazil védőről pattan a kapu mellé.

4. perc:

Neuville bomba szabadrúgását Marcos üti a kapufára, ahonnan kifelé pattog a gömb.

7. perc:

A brazilok kerülnek helyzetbe: a beívelésből fejelnek (talán Rivaldo?). Kahn, a nap, a hónap! hőse véd…és meg is sérül…

12. perc:

Hamann bombáz a kapura, pontosabban a kapu fölé. Hajtanak a németek…

Edilson többször is mezcserével próbálkozik. Leszaggatták szegényről, az újat fordítva húzza magára.

18. perc:

Jeremies hatalmas rúgást kap a térdére, hosszas ápolás kezdődik, Rudi egyelőre nem akar cserélni, Collina türelmes.

Kahn óriásit hibázik, Rivaldo lövése kicsúszik a kezéből, az érkező Ronaldo pedig bevágja a német kapuba. Vezet Barzília!!! Egy-nulla. Lehet, hogy eldőlt a vébé? Bő húsz perc van még hátra. Völler cseréken gondolkozik.

A második félidő 28. percében Bierhoff érkezik Klose helyére.

A 34. percben az immáron gólkirállyá előlépett Ronaldo lő gólt. Roque Junior beadását Rivaldo lépi át, így kerül a labda Ronaldohoz, aki ráfordul és jobbal a kapufát érintve teszi a bal alsó sarokba!!

38. perc:

Bierhoff lövését Marcos tenyereli ki, majdnem szépítenek a németek.

A két gólos Ronaldot cseréli le Scolari.

A meccs végén Ziege kerül helyzetbe, balról érkező lövését azonban könnyen fogja Marcos.

Collina lefújja a meccset, Brazília világbajnok!!!!

Esélylatolatás, még a meccs előtt…

A brazil és a német gárda közül inkább az előbbi számít esélyesnek az eddig mutatott játék, valamint a vasárnapi, jokohamai felállás szerint. A német csapatból – ahol amúgy sem a sztárok dominálnak – eltiltás miatt hiányzik a jó formát mutató Ballack. Ők tehát az átszervezett csapat jólszervezett játékára és Kahnra számíthatnak. Ezt támasztja alá Rudi Völler legutóbbi nyilatkozata is, aki megígérte: mindent megtesznek azért, hogy az egyenként kiemelkedő brazil játékosokat kollektív csapatjátékkal szorítsák meg. A brazil tizenegy ugyanakkor teljes egészében a pályán lesz, az elődöntőben hiányzó Ronaldinho ismét megmutathatja magát, és reméljük megvillannak a társak is. Ők a vébé egyértelmű esélyesei, a meccs ennek ellenére – ismerjük ugye a németeket – hozhat meglepetéseket.