Bundesliga: Huszti gólt szerzett

Mind a három szombaton pályára lépő magyar játékos csapata nyert a Bundesliga 23. fordulójában, ráadásul Huszti Szabolcs gólt is szerzett.

Huszti Szabolcs a szezonbeli negyedik gólját szerezte szombaton a vendég Dortmund ellen. A magyar középpályás kezdőként kapott játéklehetőséget a Hannoverben, és az 56. percben, 0-0-s állásnál góllal hálálta meg a bizalmat: a tizenegyespontról a jobb sarokba küldte a labdát. Husztit a 73. percben cserélték le; együttese végül 4-2-re nyert.

Szélesi Zoltán és Szabics Imre is győztes csapat tagja lehetett: az előbbi végig a pályán volt az Arminia Bielefeldet verő Energie Cottbusban, míg utóbbi csereként 13 percet játszott a Mainzban, amely a Nürnberget fektette két vállra. A Hannover a hetedik, a Mainz a 10., a Cottbus pedig a 12. helyen tanyázik.

Ami az élmezőnyt illeti: a második Stuttgart már pénteken letudta soros bajnokiját, míg a listavezető Schalke és a harmadik Werder vasárnap lép pályára. A bajnoki aranyról ábrándozó együttesek közül csak a Bayern Münchennek akadt dolga szombaton: a kedden BL-mérkőzésen Madridban szereplő bajorok hazai pályán győzték le a Wolfsburgot (Bayern részről Podolski és Van Bommel volt eredményes), és ezzel egyrészt visszavágtak az őszi vereségért (0-1), másfelől pedig közelebb kerültek a dobogósokhoz. A Hitzfeld-csapatot két pont választja el a Werdertől.