Olasz Nagydíj: Talmácsi harmadikként rajtol

Talmácsi Gábor a második időmérőn majd két másodpercet és egy helyet javítva a harmadik helyről várhatja a gyorsasági motoros világbajnokság Olasz Nagydíjának vasárnapi rajtját.

A koradélelőtti időjárást az időmérő edzésre ismét felváltotta az eső, ám mindez nem zavarta meg az összetett pontverseny második helyén álló magyart abban, hogy 2:18.750-es idejének köszönhetően előrébb verekedje magát.

Érdekesség, hogy a második szabadedzésen pazar 1:58.518-as köridejével új pályacsúcsot felállító olasz Mattia Pasini nedves körülmények között már cseppet sem villogott – csak a 9. helyről rajtolhat.

A legmagasabb kategóriában az összetettben 21 másodperces hátrányban lévő valentino Rossinak immár nem egy, hanem két ausztrállal kell szembeszállnia, hisz a brutális időt motorozó éllovas casey Stoner mellett a kínai versenyen első helyen leintett Chris Vermeulen is megelőzte. A spanyolok is hátrébb szorultak. Az élboly harmadik helyen álló Pedrosa (Repsol Honda) csak a nyolcadik, míg honfitársai, Checa (Honda LCR) és Elias (Honda Gresini) a 14. illetve 15. helyről várhatják az indulást.

A negyedlitereseknél Tóth Imre nagyszerű teljesítménnyel a 11. helyet szerezte meg, ami azt jelenti, hogy a harmadik sorból rajtolhat. A leggyorsabb a tavaly a 125 kcm-esek között világbajnok spanyol Alvaro Bautista volt.
“Jó volt a taktikánk és kis szerencsém is volt, a gyors körömet a viszonylag száraz pályán tettem meg” – mondta Tóth Imre. “Nagyon bízom abban, hogy vasárnap, a futamon is kijön a lépés.”