Bundesliga: ikszeltek a „magyar” csapatok

Két „magyar” csapat is érdekelt volt a Bundesliga vasárnapi találkozóin – és mindkét mérkőzés döntetlennel végződött. A Karsruher SC leszorult a dobogóról.

Kapcsolódó linkek

nemetfoci.lap.hu
sport.lap.hu

Hajnal Tamás együttese, az újonc Karlsruhe hazai pályán az Arminia Bielefeldet fogadta, s a magyar karmester már az első percben veszélyeztetett, ám helyzetét védte Hain.

Az első negyedóra végén kollegája, Miller védett nagyot. Porcello kimaradt ziccere után a Bielefeld védekező állásba vonult, így a szünetig nem változott az eredmény.

Az 55. percben Iasvili ugrasztotta talpra a Wildparkstadion nézőit, két perccel később Porcello szabadrúgása ment alig a bal kapufa mellé.

A 72. percben kimaradt a legnagyobb hazai lehetőség: a frissen beállt Kapllani fejjel készített elő Hajnalnak, a magyar lövése azonban kevéssel elkerülte a kaput.
Maradt a 0-0, s így a KSC a negyedik helyre szorult.

A Hannover szintén otthon a Wolfsburg ellen szerzett egy pontot. A felek 13 perc alatt négy gólt szerztek, ám a folytatás elmaradt. A vendéglátók együttesében Huszti Szabolcsot a 69. percben lecserélték.

Bundesliga, 10. forduló:

Hannover-VfL Wolfsburg 2-2 (2-2)
Hannover, AWD-Arena, 37 812 néző. Vezette: Stark
Gól: Pinto (28.), Tarnat (34.) illetve Marcelinho (21.), Dejagah (29.)
Hannover: Enke – Cherundolo, Vinicius, Fahrenhorst, Tarnat – Balitsch (Lala, 84.), C. Schulz – Rosenthal (Stajner, 79.), S. Pinto, Huszti (Lauth, 69.) – Hanke.
Wolfsburg: Jentzsch – Riether, Simunek, Madlung, M. Schäfer – Thiam (Quiroga, 59.), Josué – Dejagah (Gentner, 80.), Marcelinho, Krzynowek (Munteanu, 46.) – Grafite.

Karlsruher SC-Arminia Bielefeld 0-0
Karsruhe, Wildparkstadion, 27 361 néző. Vezette: Rafati
Karlsruhe: M. Miller – A. Görlitz, Eggimann, Franz, Eichner – Mutzel, Porcello – Timm (Kapllani, 63.), Hajnal, Iasvili (Carnell, 63.) – Freis.
Bielefeld: Hain – Kirch, Kucera, Langkamp, Schuler – Kauf – Tesche (Fischer, 91.), Böhme (Marx, 61.) – Maszmanidisz – Eigler, Wichniarek (Kampantaisz, 57.).

Az élcsoport:
1. Bayern 26 pont, 2. Bremen 20 (24-16), 3. Hamburg 20 (16-8), 4. Karsruhe 19, 5. Schalke 17 (16-9) 6. Hannover 17 (15-15)…9. Wolfsburg 13,…12. Bielefeld 11