Primera División: megbotlott a Sevilla

A bajnokesélyes csapatok a Pamplonában remiző Sevilla kivételével győzelemmel jutottak túl a Primera División 28. fordulóján.

A bajnoki elsőségre hajtó nagy négyes tagjai közül két csapat, a Barcelona, valamint a Valencia már szombaton lejátszotta a soros bajnokiját. A címvédő Barcelona a Deportivo La Corunát fogadta és győzte le a Camp Nouban (2-1), míg a Valencia a kisebbik spanyol alakulatot, az Espanyolt győzte le (3-2).

A Real Madrid vasárnap este a kiesés ellen harcoló Celta Vigo vendégszeretét élvezte. A királyi gárda Van Nistelrooy tizenegyesből szerzett góljával ugyan megszerezte a vezetést, ám a Celta uralta a játékot, és a még szünet egyenlített is hazai csapat, méghozzá egy pazar találattal. Nené játszott sarokkal (!) Angelhez, aki aztán a kapu jobb oldalába vágta a labdát. A második félidőben is jobbára a Real térfelén zajlott a játék, gólt viszont már csak a madridiak szereztek, a 83. percben a csereként pályára lépő Robinho használta ki Pinto kapus hibáját. A Real végül tíz emberrel fejezte be a mérkőzést, miután Guti egy perc alatt két sárgát is összeszedett. Az elsőt műesésért, a másodikat szövegelésért kapta.

A forduló záró mérkőzésén a Sevilla gól nélküli döntetlent játszott az Osasuna otthonában. Az andalúziai együttesnek továbbra sem meg idegenben, immáron négy meccse képtelen nyerni, ha kiteszi a lábát az Estadio Ramón Sánchez Pizjuánból. A 28. forduló után a címvédő Barcelona (56) vezeti a bajnokságot, a Sevilla (54) a második, a Real (51) a harmadik, a Valencia (50) a negyedik helyen áll.