Az internetszolgáltatók szerint az idei évben több mint 50 százalékkal gyarapszik majd az előfizetők száma#<# - derül ki a GKI Gazdaságkutató Rt., a Webigen Rt. és a Sun Microsystems Magyarország közös felméréséből. A jelenlegi internetezők számát 850 ezer körülire teszik. A kutatásból kiderül, hogy az internet nagyobb penetrációjának elsősorban a telefonköltségek állják útját. A válaszadók ezenkívül a technikai háttér árának csökkenését és az életszínvonal javulását jelölték még ösztönző tényezőknek ahhoz, hogy előfizessenek a net használatára. A hozzáférés módjában a legnagyobb növekedést az ISDN-en és bérelt vonalon keresztüli szolgáltatások tekintetében könyvelhetik majd el a tulajdonosok, a hagyományos – dial-up-os -, a kábeles és mikrohullámú hozzáférések aránya nem emelkedik az idén. A növekvő igények kielégítésére a szolgáltatók 38 százalékkal bővítik majd jelenlegi szerverparkjukat, így javulás várható a tárterület, a sávszélesség és egyéb szolgáltatások terén is. Az internetszolgáltatók szerint az online reklámpiac nagysága tavaly 735 millió forint volt, tehát az ő becslésük alig fele a Magyar Reklám Szövetség 1,59 milliárdos tavalyi költést tartalmazó mérésének. Mindenesetre ebben az évben majdnem kétszer annyit, a reklámbüdzsé 12 százalékát tervezik internetes reklámra költeni, mint tavaly.
- 00:53 Váratlan fejlemény: szüneteltetik az új Újpest-stadion építését
- 00:45 A vb-meccs után közölte a madridi csatár, hogy el akarja hagyni a klubját
- 00:00 Kivételes lehetőség: prémium otthonok akár 20 millió Ft kedvezménnyel a Waterside Residence-ben.
- 23:06 Messi összehozott egy olyan vb-bravúrt, ami Kocsis Sándoron és rajta kívül csak egy focistának sikerült
- 22:48 Foci-vb: Franciaország - Irak 1-0 (élő)
- 22:11 Már most alig folyik a víz három településen a brutális hőségben
- 21:43 A nap legfontosabb hírei – 2026. június 22.
- 21:39 Visszatér a mentőszolgálathoz a korábban menesztett főorvos
- 21:29 Szabó Bence szolgálati jogviszonyát visszaállították
- 21:05 Összeomlott a klíma: Felfüggesztették a műtéteket az Országos Onkológiai Intézet egyik épületében
- 20:56 A lemondott Starmer utódjelöltje diadalmenetben vonult be Londonba, de a brit kétpártrendszer válsága folytatódik
- 20:41 Magyar Péter: akár magáncégekhez is állami felügyelőt küldhetnek
- 19:00 Nyomozás indult a győri önkormányzati médiacég szerződései miatt
- 18:58 A feng shui szerint erre figyelj a konyha berendezésénél, ha el akarod kerülni a balszerencsét
- 18:57 Magyar: akár kormánytag vagy Tisza Sziget-tag is lehet a következő köztársasági elnök
- 12:18 Biró Ferenc Pál elmagyarázta, miért került a NER 60 ezer milliárdba
- 21:39 Visszatér a mentőszolgálathoz a korábban menesztett főorvos
- 11:11 Róna Péter: Sulyok Tamás még mindig nem érti
- 15:38 Győzelemmel tért vissza, de egyből megbukott a doppingteszten a kétszer már eltiltott olimpiai bajnok
- 12:17 Több vármegyére is riasztást adtak ki felhőszakadás és zivatar veszélye miatt
- 11:21 A kisbenzinkutasok berágtak az új kormányra, bezárással fenyegetnek
- 21:05 Összeomlott a klíma: Felfüggesztették a műtéteket az Országos Onkológiai Intézet egyik épületében
- 09:22 Farkasházy Tivadar a Heti Hetes új csapatáról: Az, amit mi csináltunk, egészen más volt, s akkor még finoman fogalmaztam
- 15:39 Gigantikus bűzlő hulladékhegyet hordtak össze egy autókereskedő kapuja elé a XV. kerületben, a rendőrség nyomozást indított
- 13:27 Levegőnek nézte JD Vance-t a katari kormányfő
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
