Az újság szerint az Ericsson 1994-ben egy mobiltelefon-hálózat szerbiai exportjára Oroszországban létrehozott egy kereskedelmi vállalatot, majd egy évre rá nyélbe is ütötte az ügyletet, az orosz cég továbbította Szerbiába a termékeket. A lap svéd vámdokumentumokra alapozta értesülését.
Ericsson a gazdasági embargó ellenére egyebek mellett 15 alállomást és 1000 telefonkészüléket szállított a szerb Mobtel távközlési cégnek. A vállalat felerészt közvetlenül a szerb kormány, illetve a Milosevic elnökhöz közel álló üzletember és politikus, Bogoljub Karic ellenőrzése alatt állt.
Az Ericsson a lap szerint azzal vette védelmébe az ügyletet, hogy az orosz közvetítő – amely a távközlési berendezéseket továbbította a szerb BK Trade vállalatnak – végfelhasználói garanciát adott a svéd cégnek.
