Gazdaság

Felálltak a szakértői vizsgálóbizottságok

Jövő héten kezdi el a munkát az a három szakértői vizsgálóbizottság, amely a lakossági pénzügyi szolgáltatások, a kiskereskedelem és a vezetékes energiaellátás (villamos energia, földgáz, távhő) piacáról készít elemzést a kormány számára – közölte a Kormányszővivői Iroda.

A bizottságok tagjai fizetés nélkül dolgoznak, a kormány intézményes kereteket is biztosít a munkához.

Pénzügyi szolgáltatások

A Lakossági Pénzügyi Szolgáltatásokat Vizsgáló Szakértői Bizottság feladata, hogy a hazai tapasztalatok és a nemzetközi, főleg uniós gyakorlat tükrében tárja fel és rendszerezze a problémákat, és ha van rá szükség, esetleges intézkedésekre is javaslatot tegyen. Az öttagú bizottság elnöke dr. Várhegyi Éva, a bizottság tagjai: Dr. Dietz Gusztávné, Dr. Király Júlia, Kovács Surd, Horváth Henrik.

Kereskedelmi tevékenység

A Kereskedelmi Tevékenységet Vizsgáló Szakértői Bizottságtól a kiskereskedelmi láncok beszállítóinak helyzetéről és a cégek beszerzési politikájáról vár jelentést a kormány. Elemzést készít az árképzés gyakorlatáról, a fogyasztóvédelem lehetőségeiről és szerepéről. Az öttagú bizottság elnöke Hoffmann Istvánné, tagjai: Simai Mihály, Sikos T. Tamás, Karsai Gábor, Szűcs András.

Vezetékes energiaellátás

A Vezetékes Energiaellátási Tevékenységet Vizsgáló Szakértői Bizottságtól kritikai áttekintést vár a kormány a vezetékes energiaellátás helyzetéről, illetve az árszabályozás, Magyarország energiafüggőségének és az ellátás biztonságának, valamint az európai uniós gyakorlatnak az elemzését, különös tekintettel a tényleges verseny és fogyasztóvédelem szempontjaira. A nyolctagú bizottság elnöke Vajda György gépészmérnök, nyugdíjas akadémikus, tagjai: Bobula András, Cserháti Erika, Magyari Dániel, Vári Anna, Varró László, dr. Vissi Ferenc, Wiegand Győző.

A bizottságoknak ez év végéig kell javaslatot tenniük a szükséges kormányzati lépésekre és a vonatkozó jogi szabályozás esetleges felülvizsgálatára. A bizottságok tagjai díjazásban nem részesülnek, e minőségükben végzett munkájukkal kapcsolatban költségtérítésre tarthatnak igényt.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik