Gazdaság

Ismét milliós büntetést kapott a Hankook

A gumiabroncsot gyártó Hankook több mint 30 koreai munkavállalót illegálisan foglalkoztatott, emiatt több mint 16 millió forint bírságra számíthat a cég – számolt be a köztelevízió híradója.

Az abroncsgyárban azzal védekeznek: egy ilyen nagy beruházás esetében óhatatlanul előfordulnak hibák, amelyeket rövid időn belül orvosolni fognak.

A munkaügyi ellenőrzés során kiderült, hogy 32 embert munkavállalási engedély nélkül foglalkoztattak. Így személyenként 524 ezer forint bírságot kell kifizetnie a cégnek.

A céget négy napja az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Felügyelőség Közép-Dunántúli Munkaügyi Felügyelősége 8 millió forint bírsággal sújtotta, mert több alkalmazott 12 órát meghaladóan, 15-16-18 órát is dolgozott folyamatosan, ami ellentétes az előírásokkal. A szabályok szerint a napi munkaidő 8 óra, a rendkívüli munkavégzés ideje napi 4 óra lehet.

Ezen túlmenően a Hankook több esetben nem tartotta be azt az előírást, hogy két munkanap között a dolgozóknak legalább 11 óra pihenési időt kell biztosítani.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik