Hírügynökségi értékelés szerint merevednek a frontvonalak az iszlamisták és a fegyveres erők, valamint az ideiglenes kormány között, és ez utóbbiban már a Muzulmán Testvériség betiltásának lehetőségét is felvetették.
A kormány adatai szerint péntek óta 173 civil halt meg a különféle összecsapásokban Egyiptomban, a sebesültek száma mintegy 1330. A halottak között van Mohamed Badienak, a Muzulmán Testvériség vezetőjének egyik fia is. A múlt szerda óta felerősödött összecsapásokban több mint 750-en haltak meg, közöttük 57 rendőr.
A Muzulmán Testvériség betiltásának lehetőségét Hádzim el-Beblávi ideiglenes miniszterelnök vetette fel, aki szerint “nem lehet megbékélés azokkal, akiknek vértől ragad a kezük”. Nem ért egyet ezzel Musztafa Hegazi, az ideiglenes egyiptomi elnök tanácsadója, aki több nyilatkozatában is kiemelte, hogy a Muzulmán Testvériség is “részt vehet az egyiptomi nép jövőbe tartó békés menetében”.
Közben gyilkosság, gyilkossági kísérlet, illetve terrorizmus vádjával az egyiptomi hatóságok szombaton késő este vizsgálatot indítottak a Muzulmán Testvériség 250 tagja ellen. Az ideiglenes miniszterelnök javasolta a Muzulmán Testvériség betiltását, amit az elnöki hivatal állítólag közvetve elutasított.
Hoszni Mubarak 2011-ig tartó elnöksége alatt be volt tiltva a Muzulmán Testvériség elnevezésű szervezet, amely a Mubarak-korszak lezárását követő első parlamenti választásokon a legnagyobb támogatottságot szerezte meg. Mohamed Murszit 2012-ben a Muzulmán Testvériség jelöltjeként választották elnökké, hivatalától ez év július 3-án fosztották meg.