Lehet a mai döntést kritizálni, azzal egyet nem érteni, de a Tisza képviselőinek és minisztereinek rendszerváltás iránti elkötelezettségét megkérdőjelezni nem – mondta Magyar Péter, aki péntek délután, mintegy összegzésképpen egy nyolcperces videóban beszélt a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) elnökének kiválasztásáról és annak hátteréről. A miniszterelnök maga is úgy fogalmazott, hogy „az utóbbi napok eseményei, hírei és álhírei” miatt fontosnak tartotta, hogy közvetlenül szóljon az emberekhez.
Magyar a videóban több, az elmúlt napokban tett kijelentését is megismételte a bejelentkezésben, így például azt is, hogy „egy komoly hivatal vezetőinek kiválasztása nem szimpátiaszavazáson” dől el, és ezt mindenkinek meg kell értenie. Emellett kijelentette azt is: a döntést lehet vitatni, kritizálni, lehet azt mondani, hogy a másik jelölt szimpatikusabbnak vagy meggyőzőbbnek tűnt, az viszont helytelen, ha valaki azt állítja, hogy a mai döntéssel veszélybe kerülhetett a „rendszerváltás egyik legfontosabb feladata és vállalása”. A Tisza Párt közösségéhez fordulva azt mondta, hogy rendkívül igazságtalan és méltánytalan megkérdőjelezni a képviselők vagy akár a kormánytagok rendszerváltás iránti elkötelezettségét és munkáját az NVVH rekordidő alatt történő felállítását követően.
Az imént beszéltem telefonon dr. Ligeti Miklóssal, aki megerősítette számomra, hogy ő is alkotmányosnak, törvényesnek és fairnek tartotta az eljárást
– árulta el továbbá a miniszterelnök.
Gratulálok dr. Unger Anna megválasztott elnöknek, és gratulálok dr. Tasnády Katalin megválasztott nyomozati elnökhelyettesnek – akiről talán kevesebb szó esett, pedig még az elnöknél is fontosabb feladata lesz. A valaha látott legnagyobb magyar gazdasági bűncselekmények felderítése, és a felelősök megnevezése
– folytatta Magyar, hozzátéve, Tasnády Katalint Magyarország egyik legfelkészültebb ügyészének tartja, aki tökéletesen meg fog birkózni a feladattal. Eredményes, bátor és politikai befolyástól mentes munkát kívánt mindkettejüknek.


