A rendőrök jelentős része arra vár, hogy történik-e valami pozitív változás, és ezen múlik, hogy beadják-e a felmondásukat. Megszűnt az előző kormány által újra és újra elrendelt veszélyhelyzet, márpedig, ha nem jön gyors változás, akkor leszerelhet az állomány jelentős része. Az a baj, hogy már most is legalább kétezer rendőrrel kevesebb van, mint ahányra szükség lenne
– magyarázta Soproni Tamás, Terézváros polgármestere a 24.hu-nak, miért döntött úgy három másik belvárosi vezetővel, hogy a nyilvánosság előtt kér azonnali kormányzati intézkedéseket a budapesti közbiztonság javítása érdekében.

A VI. kerület irányítója szerdán Niedermüller Péter VII., Pikó András VIII. és Baranyi Krisztina IX. kerületi polgármesterrel együtt közös nyilatkozatot adott ki, melyben azt írták: mindannyian tapasztalják, hogy „az utcákon egyre súlyosabb szociális, mentális egészséggel kapcsolatos és rendészeti problémák jelennek meg”, ezért sürgős segítséget várnak az új kormánytól.
Soproni szerint a problémák már régóta ismertek, és nem először próbálkoznak azzal, hogy jelzéseket küldjenek a kormánynak, de az előző ciklusban közismerten kevés volt a fogadókészség az ilyen megkeresésekre. Az elmúlt hetekben aztán megkeresték a Tisza-kormányt is, és leveleztek a Belügyminisztériummal.
