Belföld

Szabadnapos mentősök élesztettek újra egy nőt egy baranyai strandon

A nőt stabil állapotban szállították kórházba.

Nemrég egy Baranyában található strandon kérték a mentők segítségét, miután egy idős nő minden előzmény nélkül elmerült a vízben, számolt be az esetről az Országos Mentőszolgálat Facebook-oldalán. Mint írták:

a nő kimentését követően már nem lélegzett, ezért a helyszínen tartózkodó két szabadnapos mentős azonnal megkezdte az újraélesztését.

A poszt szerint az általuk időben elkezdett mellkaskompressziók gyorsan sikerre vezettek, az idős nő keringése rövid időn belül visszatért.

Mentőhelikopter is érkezett

Mindeközben a mentésirányító esetkocsit és mentőhelikoptert is riasztott a helyszínre.

A szabadnapos mentősök szakszerű és gyors beavatkozásának köszönhetően a beteget stabil állapotban adhatták át az időközben helyszínre érkező mentőegységnek, és földi úton kórházba szállították.

Kapcsolódó
A barátai húzták ki a vízből, majd újraélesztették a strandon elmerült férfit
Egy másik férfi mellkasi fájdalomra panaszkodott, majd összeomlott a keringése. Mindkét mentéshez helikoptert is riasztottak.
Itt állíthatod be, hogy a Google kereső elöl hozza a 24.hu-s találatokat

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik