Rongálás vétség megalapozott gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség az ellen a négy fiatal ellen, akik péntek éjszaka szivárványos zászlókat dobtak az Erzsébet hídról a Dunába – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK).
A rendőrök perceken belül elfogták a zászlódobálókat, az eljárást az V. kerületi rendőrkapitányság indította ellenük.
A BRFK egy másik bejegyzésben megerősítette, eljárás folyik a magyar zászló szerda esti vízbe dobása miatt is.
A Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom (HVIM) aktivistái szombaton is szedtek le szivárványos zászlókat az Erzsébet hídról, amelyen a Pride menet is áthalad.
