Belföld

Rákapcsol a forróság, az Alföldön 42 fok is lehet a jövő hét elején

hőség
Szajki Bálint / 24.hu
hőség
Szajki Bálint / 24.hu
Az embert próbáló kánikula java még csak most jön.

Az embert próbáló kánikula java még csak most jön – írja az Időkép. Az előrejelzés szerint szombaton néhol már megközelítjük majd a 40 fokot, majd vasárnap már többfelé el is érjük, néhol 41 fokot is mutathatnak a hőmérők a legmelegebb délutáni órákban.

Tetőzik a kánikula

Az extrém hőség jövő hét elején tetőzik majd, mindez azt jelenti, hogy az előrejelzések szerint bizonyára megdől majd az eddigi rekord – hazánkban az eddigi legmelegebbet, 41,9 fokot Kiskunhalason mérték 2007. július 20-án –, sőt

az Alföldön akár 42 fok is lehet majd. 

Már látszik az enyhülés

Az Időkép szerint a forróság kedden nyugaton és északnyugaton már néhány fokkal enyhülhet, szerda-csütörtök magasságában pedig jelentősebb felfrissülés várható.

További információk a hőhullámmal kapcsolatban alábbi cikkeinkben olvashatók:

Itt állíthatod be, hogy a Google kereső elöl hozza a 24.hu-s találatokat

Ajánlott videó

Olvasói sztorik