A két éve Párizsban olimpiai bajnoki címet nyerő versenyző nem kezdte jól a finálét, ellenfele 8-0-ra elhúzott. A hátránytól felpaprikázott Márton Viviana azonban fordított, az utolsó 45 másodpercben már előnybe került, végül 16-10-re hozta az első menetet. A második két perc szorosabbra sikerült, de 13-13 után a magyar taekwondós tartotta az eredményt, amivel aranyérmet nyert.
Büszke vagyok magamra, hogy sikerült elérnem ezt a célt. Szeretnék elérni mindent, amit csak lehet, európai, világ- és olimpiai szinten. Most, hogy az olimpia után az Európa-bajnokság aranyérmét megnyertem, még a világbajnokság hiányzik a gyűjteményemből
– idézte az MTI a friss Európa-bajnokot.
Hétfőn Márton Luana Viviana ikertestvére, Márton Luana a 67 kilósok mezőnyében döntőbe jutott, ahol a a görög Sztiliani Marentakival került szembe, ám végül be kellett érnie a második hellyel. Erről is beszélt a keddi Eb-győztes.
„Nagyon boldog vagyok, hogy a testvérem tegnap ezüstöt nyert, ő is egyre erősebb és jobb lesz a sérülése után. Mindig is együtt akartunk felnőni és együtt menetelni, ez így lesz a jövőben is. Ha visszavonulok, szeretném, ha mindenki úgy emlékezne rám, hogy szerény, alázatos és támogató voltam”.
A keddi versenynap másik magyar szereplője, Salim Sharif Gergely az 58 kilósok kategóriájában ötödikként végzett, de hétfőn is jutott aranyérem a magyaroknak, a 46 kilós Salim Kamilah Európa-bajnok lett.
