A második negyedévben újra gyorsult a gazdaság növekedése, a Reuters által megkérdezett elemzők átlagosan 3,3 százalékos bruttó hazai termék- (GDP-) növekedést várnak az április-június közötti hónapokra. Az első negyedévben ötéves mélypontra, 2,9 százalékra esett vissza a növekedés üteme. A Napi Gazdaság hasonló felmérése hajszálra azonos eredményre jutott: a gazdasági napilap által megkérdezett elemzők 3,35 százalékra teszik a növekedés ütemét. Az első hivatalosnak tekinthető adatokat holnap publikálja a Központi Statisztikai Hivatal.
Az év egészére 3,5 százalékos, 2003-ra pedig már 4,25 százalékos GDP-bővüléssel kalkulálnak az elemzők. Prognózisaikban jobbára arra alapoznak, hogy a második félévben ismét erőre kap a nemzetközi konjunktúra - ám ez egyelőre késik, így elképzelhető, hogy a kutatók a magyar előrejelzéseket a következő hónapokban mégiscsak lefelé lesznek kénytelenek korrigálni. Arról nem beszélve, hogy egy esetleges iraki háború - a megugró olajárak és az általános piaci bizonytalanság miatt - minden valószínűség szerint visszavetné a világgazdaság növekedését.
[Magyar Hírlap] Ajánlott videó
- 06:08 Mutáns patkányok hemzsegnek amerikai nagyvárosok csatornáiban
- 05:45 Kvíz: Melyik Tom Hanks-film látható a képen?
- 04:23 Tovább folytatódik a zöld-foki tündérmese, a spanyolok potyagóllal küldték haza Uruguayt
- 23:06 Eltűnt az otthonából egy ötéves kisfiú Szigetszentmiklóson, nagy erőkkel keresik
- 22:06 Uszik nagy bejelentése: minden vb-címéről lemondott
- 21:30 Autóval ütközött egy vonat Budapesten, egy ember meghalt
- 21:05 A Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatója helyettes államtitkár lesz
- 20:44 Csoportgyőztes Franciaország, Szenegál KO-val juthat tovább
- 20:35 Szombaton megszűnik a közmédia vezetőinek megbízatása
- 20:23 Tömegverekedés volt a grúz parlamentben, háromszoros olimpiai bajnok súlyemelő volt az egyik résztvevő
- 20:15 Hivatalos: Szombattól megszűnik a védett üzemanyagár
- 19:58 Meghalt Horváth Tamás nemzetközi sakknagymester
- 19:48 Vilmos herceg csatlakozott a milliárdosok klubjához, de Mészáros Lőrinc vagyonát meg se közelíti
- 19:37 76.9 °C-os műbőr ülésen ült egy reptéri dolgozó, Vitézy Dávidhoz fordult a szakszervezet
- 05:00 Több Pest megyei településen is vízkorlátozást rendeltek el
- 19:48 Vilmos herceg csatlakozott a milliárdosok klubjához, de Mészáros Lőrinc vagyonát meg se közelíti
- 21:30 Autóval ütközött egy vonat Budapesten, egy ember meghalt
- 15:19 Fordulat: Visszatér Budapestre a CEU
- 15:20 Megvolt az év celebtalálkozása az amerikai-török vb-meccsen
- 19:01 Nyomozott a rendőrség, de semmilyen bizonyítékot nem találtak arra, hogy tényleg rálőttek Vitályos Eszter aktivistájára
- 14:36 Pócs János Dopemannél: Az emberek ugyanolyan szinten félnek Magyar Pétertől, ahogy féltek Hitlertől
- 20:15 Hivatalos: Szombattól megszűnik a védett üzemanyagár
- 20:35 Szombaton megszűnik a közmédia vezetőinek megbízatása
- 14:22 Hőség: Franciaországban 55 ember fulladt vízbe, Párizsban kezdenek megtelni a kórházak, a Pride elmarad
- 15:46 Meghalt Szergej Ivanov, Putyin egykori bizalmasa és volt orosz védelmi miniszter
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
