Schmitt Pál hazajön Brüsszelből, lemond EP-alelnöki posztjáról és itthon vesz részt „az ország újjáépítésében”. A fideszes politikus a Duna TV reggeli műsorában úgy fogalmazott: „ha itthon hív a csapat, mint csapatember, úgy gondolom, akkor haza kell jöjjek.”
Schmitt Pál arról, hogy az újonnan megalakuló Országgyűlés házelnöke lesz-e, azt mondta, nem szeretne elébe menni a leendő miniszterelnök bejelentéseinek, ám ha felkérik, megtiszteltetésnek veszi és vállalja a posztot.
Schmitt a 68 százalékos parlamenti többségről azt mondta, hogy a kormányzó pártszövetségnek a maradék 32 százalékkal is törődnie kell, nem szeretnének mindent letarolni, úgy tűnni, egyedül vagyunk a parlamentben és azt csinálunk, amit akarunk.
Szerinte ha konstruktív, segítőkész, használható javaslatokat tesz az ellenzék, figyelni fognak rá és megvitatják. Schmitt Pál megismételte, hogy az új kormány először a választási szabályokkal, a parlamenti és az önkormányzati létszámok karcsúsításával és a kettős állampolgárságot érintő kérdésekkel foglalkozik. Azt is megerősítette, hogy holnap egész napos elnökségi értekezletet tart a Fidesz arról, ki mit csinál az új kormányban.
