Belföld

A kerékbilinccsel együtt leszerelte a kereket, majd elhajtott egy autós Óbudán

facebook / Óbuda-Békásmegyer Közterület-Felügyelet
facebook / Óbuda-Békásmegyer Közterület-Felügyelet

Ma egy autós úgy döntött, nem várja meg, míg a bilincs hivatalos úton lekerül az autójáról: fogta, lecserélte a lezárt kereket, feltette a pótgumit, és kereket oldott, mint aki jól végezte dolgát

– írta Facebook-oldalán az Óbuda-Békásmegyer Közterület-Felügyelet.

Az önkormányzati cég a bejegyzésében azt is írja, hogy rossz hírük van az elkövető számára:

A parkolási tartozást nem lehet kicserélni pótkerékre. A bírság marad, sőt ezzel a manőverrel még egy új fejezetet is nyitott a történetben.

A kerékleszerelés következményeit nem részletezik, az oldalon viszont sokan jelezték, hogy megítélésük szerint a tulajdonos tisztában volt azzal, hogy az autója rendszámát felírták, ezért mindenképp megkapja a büntetést, és a felügyelet tulajdonát képező kerékbilincset nem vitte el magával. Sokak szerint a bilincselés maga is problémás módszer a büntetésre, hiszen, ha az autó rossz helyen parkol, a levételi procedúrával a cég csak meghosszabbítja ezt az időt.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik