A történelem során először készült fénykép egy, a galaxisunkon kívüli csillagról – számolt be róla a The Guardian. Egészen mostanáig a Tejútrendszeren túli csillagok csupán apró fénypontoknak látszódtak, még távcsővel nézve is, az Európai Déli Obszervatórium csillagászainak mostani fotóján viszont korábban példátlan részletességgel szerepel egy ilyen távoli objektum.
Amint a csillagról szóló új tanulmányból kiderül, hogy az égitestet WOH G64-nek hívják, és 160 ezer fényévre helyezkedik el tőlünk, a Nagy Magellán-felhő nevű törpegalaxisban. A WOH G64 a szakértők szerint galaxisának legnagyobb csillaga lehet. A vörös óriások kategóriájába tartozik, átmérője 2000-szer nagyobb, mint a Napé. Óriási mérete ellenére azonban hatalmas kihívás volt lencsevégre kapni. Távolsága miatt ez nagyjából annyira nehéz feladat volt, mint egy Holdon sétáló űrhajóst megfigyelni.
Dr. Keiichi Ohnaka asztrofizikus elárulta, az égitest körül észleltek egy tojás alakú képződményt, amelyet bábnak neveznek.
A kutatók azt feltételezik, hogy az előző évtizedben a csillag ledobta külső rétegét, abból jött létre az őt körülvevő, gázból és porból álló báb.
A megfigyelés azért különleges, mert – bár szupernóváknak már több alkalommal is tanúi voltak – a tudósok eddig sosem láttak olyan csillagot, amely ilyen módon jelezte hamarosan bekövetkező pusztulását.