Először kaptak ki a Fradi kézisei a női Bajnokok Ligájában

fradi.hu
fradi.hu

A Ferencváros női kézilabdacsapata szombat este 24-19-re kikapott a Metz otthonában.

Meglehetősen gyenge színvonalú mérkőzést hoztak össze a felek, ez megmutatkozott gólszámban is, hiszen szünetben csak 11-11 állt az eredményjelzőn. Az sem tűnt sokáig valószínűnek, hogy húszig juthatnak a csapatok, különösen miután Cléopatre Darleux egészen szenzációs formában védett a második félidőben.

Darleux az európai szövetség számításai szerint 21 védést mutatott be, ezzel 53,9 százalékos hatékonysággal hárította a labdákat, ami egészen brutális mutató.

A Metz frenetikus kapusával lényegében nem engedte a Fradinak, hogy 16-16-ot követően a zöld-fehérek meccsben maradjanak. A Ferencváros először kapott ki a BL-csoportkörben, nyolc ponttal második helyen áll holtversenyben a CSM Bukaresttel és a Ljubljanával. Az egyetlen veretlen együttes épp a Metz, ami vezeti is az A csoportot.