Szemerei Levente 31 éves országos csúcsot megdöntve nyerte meg a varsói maratont

Kisbenedek Attila / AFP

Szemerei Levente országos csúccsal nyerte meg a varsói maratont.

Szemerei 2:10:43 óra alatt teljesítette a távot, és jócskán faragott az országos csúcsból, amelyet 1993 óta Szűcs Csaba tartott 2:12:10-zel.

A nőknél is új rekord született, mivel a berlini maratont a 17. helyen záró Szabó Nóra közel egy másodpercet javított az eddigi csúcson, amelyet szintén ő tartott. Szabó 2:28:25-öt futott tavaly Sevillában, Berlinben pedig 2:27:31-es idővel ért célba.

Az 50. Berlin Marathon az etióp Milkesa Mengesha, illetve Tigist Ketema diadalával zárult. A 24 éves, világbajnoki hatodik Mengesha 2:03:17 órás idővel nyert, mindössze öt másodperccel megelőzve a kenyai Cybrian Kotutot.

A remek feltételek és a kellemesen hűvös időjárás ellenére a kenyai Eliud Kipchoge által 2022-ben felállított 2:01:09 órás pályacsúcs – és akkori világrekord – nem forgott veszélyben.