„Célszerű együttműködés (az MSZP és az SZDSZ között) csak a polgármester személyét illetően működhet, a fővárosi közös lista nem érdeke egyik pártnak sem” – közölte az SZDSZ elnöke. Nem tartja elképzelhetőnek, hogy az SZDSZ közös lista állításában gondolkodjon a fővárosban. A pártelnök szerint ugyanakkor az ország más városaiban elképzelhető az MSZP-vel közös polgármesterjelölt és közös lista állítása is.
Kuncze Gábor beszélt arról is, hogy az SZDSZ a fővárosban Steiner Pállal (V. kerület) szemben nem indít jelöltet, Csécsei Bélával (VIII. kerület) szemben pedig a szocialisták nem indítanak jelöltet, Gegesy Ferenccel (IX. kerület) kapcsolatban viszont semmilyen megállapodás nem született a két párt között, ezért a pártelnök szerint, „ha a szocialisták akarnak, akkor indítanak jelöltet” vele szemben.
Lénárt László, az MSZP budapesti elnöksége ügyvezető alelnöke korábban közölte, hogy a két párt közös listaállítása esetén a szervezet támogatni tudja közös jelöltként az SZDSZ főpolgármester-jelöltjét, Demszky Gábort, megegyezés hiányában viszont kész arra, hogy önálló jelöltet állítson Molnár Gyula budapesti elnök, listavezető személyében.
